Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire 5552 brak poświetlenia matrycy taśma i matryca nowa

14 Dec 2011 15:47 2236 2
  • Level 14  
    Witam wszystkich jak w temacie trafił mi się laptop do naprawy a nie posiadam do niego schematu ,a przypadek jest taki że na matrycę lekko poszła woda dokładnie na płytkę i na złącze matrycy. W wyniku tego spaliło się pięć pierwszych nóżek złącza taśmy w gnieździe od strony matrycy pin 1 , 2 , 3 , 4 i 5 .Doszedłem do tego że na pinach 1,2,3 mam 19V , pin 4 jest 0V piny 5 i 6 jest 3,3V i na pinie 7 jest 3,3V . Może ktoś miał do czynienia z tym modelem i ma rozpiskę jakie powinny być napięcia na całym złączu lub wie gdzie szukać usterki .Sprawdziłem także czujnik zamknięcia matrycy .Z góry wielkie dzięki za okazaną pomoc
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 35  
    Skoro jest zasilanie na inwerter to pozostaje kwestia dwóch sygnałów sterujących
    Pierwszy z nich powiązany jest z czujnikiem klapy- zamykanie ekranu powinno skutkować zanikiem jednego z napięć 3,3v na złączu inwertera.
    Drugie napięcie na złączu inwertera powinno zmieniać swoją wartość podczas regulacji jasności za pomocą odpowiednich klawiszy.
    Jeżeli powyższe sprawdzenia się potwierdzą to zainteresował bym się samym inwerterem i bezpiecznikiem znajdującym się blisko złącza na płytce inwertera.
  • Level 14  
    Witam to jest matryca LED i inwerter jest wbudowany na płytce matrycy połączenie jedną taśmą 40 pinów a załączające napięcie od pokrywy zamknięcia jak we wcześniejszym opisie jest ustalone i działa