Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawidłowa impedancja cewki w GDN 20/40 8 Ohm

oko3g 14 Gru 2011 16:29 635 2
  • #1 14 Gru 2011 16:29
    oko3g
    Poziom 17  

Witam.
    Robię zakupy w sklepie internetowym, i chciałbym się upewnić, czy kupić zapasowe części, na wypadek marnego stanu obecnych; mianowicie:
    Po zmierzeniu impedancji cewki GDN 20/40 8 Ohm, miernik pokazał 7,1 Ohm. Nie znam się nic na cewkach, więc pytam, czy taki stan jest poprawny. Po drugie, w piwnicy leży mi stary GDWT 9/80 ze spaloną cewką. Niestety nie planuję w najbliższym czasie budować żadnych kolumn, tym bardziej z głośnikiem tubowym. Więc proszę doradźcie mi, czy zregenerować ten głośnik, czy to będzie opłacalne, czy może jakimś cudem jego wartość wzrośnie.... nie mam po prostu zielonego pojęcia co zrobić na jego(cewka kosztuje 12zł). Nie jestem doświadczony w sprzedawaniu na alle...., więc tego też raczej nie planuję.
    Proszę o nie kasowanie tego tematu, przynajmniej do czasu uzyskania odpowiedzi.

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź, gdyż chciałbym jeszcze dzisiaj złożyć zamówienie.

0 2
  • Megger
  • Pomocny post
    #2 14 Gru 2011 17:22
    predom
    Poziom 26  

REZYSTANCJA na poziomie 7,1R jest jak najbardziej w porządku dla tego głośnika. Co do GDWT 9/80 to jeżeli nie zamierzasz go używać, moim zdaniem regeneracja nie ma sensu - wydasz tylko niepotrzebnie kasę.

0
  • Megger
  • #3 14 Gru 2011 18:14
    oko3g
    Poziom 17  

Wielkie dzięki, masz pomógł, temat zamykam.

0