Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

,,Dziadek'' Buderus potrzebny schemat elektryczny

marekon 14 Dec 2011 17:34 2211 4
IGE-XAO
    marekon
    Level 19  
    Trafił mi się antyk Buderus z początku lat osiemdziesiątych.Atmosferyczny,żeliwny ,zapłon poprzez iskrownik,termostat nastawy temperatury.Ponadto wyłącznik pompy i przełącznik lato-zima.Tyle z ,,automatyki,,.Prośba o schemat elektryczny,potrzeba podłączyć termostat pokojowy.Jest taka możliwość,wcześniej tak działał,niestety brak jakichkolwiek opisów poza numerkami przy zaciskach.Opisy na kotle typ: 04.30W/18 trochę dziwne ale tak pisze,pozatym znalazłem jeszcze GAW 006-2-1002.Jeśli ktoś spotkał się z podobnym proszę o kontakt.Z powodu braki zworki,którą ktoś usunął manulal też nie działa.
  • IGE-XAO
    pan marek
    Level 14  
    W tej automatyce nie ma żadnej zworki,więc nikt jej nie usunął.Połączenie pilota też nic nie da,chyba że masz zawór trzydrogowy.Następcą tej aut. była seria 3000-dużo podobieństw.
  • IGE-XAO
    marekon
    Level 19  
    Czyli termostat załącz/wyłącz nie będzie dzialał z tym kotłem?
    pan marek
    Level 14  
    Chyba że rozłączać będziesz pompę CO Bo zakładam że CWU też jest lub jeśli nie ma to palnik. Rozwiązanie z wyłaczaniem pompy CO niesie za sobą niebezpieczeństwo wybijania STB
    marekon
    Level 19  
    Prawdopodobnie tak działał,że wraz z pracą palnika załączana była pompa.CCW nie ma.