Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stara polska spawarka 100A brak regulacji amperomierza

14 Gru 2011 20:45 2961 4
  • Poziom 10  
    Witam mam problem z spawarką pokazaną poniżej na foto. Otóż regulacja amperów była tak zardzewiała że nie dało się ukręcić dźwignią regulacji. Postanowiłem rozebrać obudowę spawarki.Po rozebraniu okazało się że gwint do regulacji jest zardzewiały to rozebrałem cała dźwignie. udało mi się ją wykręcić, nagwintowałem wszystko od nowa wszystko ładnie pięknie ale co się okazało. Element oznaczony numerem 1 był pęknięty na końcu i blaszki rozgięły się, i nie wchodziło między transformator. Więc zgniotłem to na prasie i zaspawałem tam gdzie pękło. po tym zabiegu i tak było za szeroko, żeby weszło między transformator. Więc wyciąłem 4 blaszki. Po tym zabiegu ciasno ale wchodziło do końca. Ale pojawił się nowy problem na elementach oznaczonych numerem 2 były prowadnice z cienkiego plastiku aż do samego spodu transformatora, prawdopodobnie z jakiegoś izolatora żeby ten dławik nie dotykał rdzenia transformatora. Tak to rozumie. Izolatory były popękane. Więc mam kilka pytań jako że nie mam doświadczenia w spawarkach.

1.Czy "dławiki" może być okrojony delikatnie z blaszek i zeszlifowane lekko boki, czy ma on określoną powierzchnię.
    2. Czy te prowadnice z numeru 2 są potrzebne, jeżeli tak to co to za materiał, co tam można zastąpić, lub gdzie to dostać.\

Stara polska spawarka 100A brak regulacji amperomierza Stara polska spawarka 100A brak regulacji amperomierza Stara polska spawarka 100A brak regulacji amperomierza Stara polska spawarka 100A brak regulacji amperomierza Stara polska spawarka 100A brak regulacji amperomierza Stara polska spawarka 100A brak regulacji amperomierza
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Możesz to zeszlifować i może parę blach brakować- wpłynie do dość mało znacząco na zakres regulacji prądu.
    Te prowadnice to jakiś tekstolit (fibra), śmiało możesz zrobić to z płytki laminatu do wytrawiania, miedż możesz wytrawić, lub ją zostawić - miedzianą stroną do kształtowników z alu.
    Jednak nie zbuduj jakiejś dziwnej konstrukcji, gdzie zamknięty obwód płytki miedzianej, działał by indukująco i powodował nagrzewanie.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 10  
    Bardzo dziękuje za odzew, a gdzie tą fibrę można dostać czy coś podobnego.
    Chcę po prostu wstawić tam paski takie jak były. Co by się stało jakby nie było tej fibry
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Kiedyś w krakchemi w Krakowie można było to kupić w arkuszach, popytaj po hurtowniach elektrotechnicznych.
    Ale niczym innym nie jest ten wspomniany laminat, dostaniesz w sklepach z elektroniką lub kupisz w internecie.
    http://www.google.pl/search?q=tekstolit&hl=pl...aC_tC4Cg&sqi=2&ved=0CIsBELAE&biw=1920&bih=936 tekstolit widzisz że jest. le musisz kupić chyba 2x1m.

Laminaty foliowane miedzią (do obwodów drukowanych) wpisz to w google.

To jest potrzebne, aby ułatwić przesuw, zapobiec buczeniu i prądom wirowym.
    Powodzenia.
  • Poziom 10  
    Bardzo dziękuje za odpowiedź. Znalazłem owy bakielit u znajomego na podstawie przekaźników automatu jakiegoś starego ruskiego wygląda identycznie. Wyciąłem takie same paski zmontowałem, i wszystko śmiga jak należy. Maszyna stara bo 90r. ale spawa super elektrodą 2,5 nawet i 3,2 jak się porządną kupi. W zupełności mi wystarczy.