Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica awsm 10L jaki amortyzator?

14 Gru 2011 21:01 3116 6
  • Poziom 14  
    Drugi przypadek w tym typie. Zerwana sprężyna trzymająca zbiornik do tyłu obudowy. Fartuch w strzępach,wymieniłem. Zatarty lewy amorek{czarna obwódka}. Brak oznaczeń liczby niutonów. Na razie dałem czerwony 80N i jest dobrze. Ale wolę nie fuszerować a serwis nie był pomocny. I ciekaw jestem, czemu betonik z dołu dali do góry. Ciągnie zbiornik do przodu. A jeszcze, odkręciłem nóżki od przodu.
    Poszła do tyłu. Może to był powód problemu.
  • Poziom 17  
    urwisek01 napisał:
    A jeszcze, odkręciłem nóżki od przodu.
    Poszła do tyłu. Może to był powód problemu.

Może. Sprawdź. Nie jesteśmy jasnowidzami.
  • Poziom 14  
    Wielkie dzięki.Ale dalej nie wiem jaki to amorek :?:
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Na amortyzatorze jest podany symbol, należy go odczytać. Zerwane mocowanie przy sprężynie bębna jest powodem uszkodzenia amortyzatorów.
    Np. pralka AWSE10DA - lewy amortyzator 8029504
    - prawe amortyzatory 8029508
    Wejdź na stronę producenta, w sklepie internetowym do typu pralki podają typ amortyzatora.
  • Poziom 14  
    Jeżeli jest to lewy amortyzator (czarny plastik) to posiadam taki nowy w cenie 50 zł (+przesyłka).
    Oryginalny nr amortyzatora 8029504
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jeśli dałeś czarny i fartuch nie jest wygięty to w porządku,bo kiedyś były czerwone a teraz są czarne.Ale główny problem to w tym ,iż przecieka ci dozownik proszku i woda wlatuje do amortyzatora.Trzeba tylny prawy róg obudowy dozownika na proszek uszczelnić silikonem bo znowu uszkodzi się amortyzator.
  • Poziom 14  
    Dzięki Koledzy.Praleczka pracuje na czerwonym 3 miesiące.Jest OK.Wiem o wyciekach z zasobnika,ale to nie ten przypadek.Myślę że problem wyjaśniony.Temat można zamknąć.