Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Toledo I 1.8 benzyna gaz 1996 kontrolka ciśnienia oleju

14 Dec 2011 21:41 4878 11
  • User removed account  
  • Level 22  
    A olej jaki, syntetyk , półsyntetyk ,mineralny?
  • Level 22  
    Jak ma syntetyk ,to nie dziwne,że nie trzyma ciśnienia- mniejsza lepkość,przy zwiększonych luzach skutkuje zwiększonym wypływem,wiec skutek wiadomy.
  • Level 22  
    To poczytaj o olejach i ich właściwościach( najlepiej w książkach ,a nie wypociny w necie) i nie banuj. Samochód w tym wieku ,jak ma przelatane ze 400k ,to tylko na mineralnym może jeszcze pojeździć.
    Moderated By robokop:

Ostrzegałem. Ostrzeżenie za powielanie bzdur - poczytaj o właściwościach olejów syntetycznych i jak się zmienia ich lepkość wraz z temperaturą. I nie dyskutuj więcej o rzeczach o jakich nie masz pojęcia - kontrolka oleju w VW to dość popularny temat.

• User removed account  
  • Level 12  
    Jak dla mnie motorek umiera (pompa) albo czujnik wali w ... klocki znaczy się. Nie likwiduj brzęczyka tylko namierz usterkę lub goń do mechanika - niech zmierzy ciśnienie oleju - jak lipa to przedłużysz życie motorka (niedługo) zagęszczając olej i szukaj motorka z mniejszym przebiegiem albo przekalkuluj ewentualną naprawę. Takie moje zdanie. Pozdrawiam
  • Level 22  
    Własnie uświadomiłem sobie ,ze tu chodzi o ukrycie przed nabywcą ,że silnik jest zarżnięty.Stąd pytanie jak wyłączyć brzęczyk ,oraz ,czy da się zjeździć ,ze zdjętym paskiem od wspomagania,bo,,w tym czasie zaczyna głośno pracować wspomaganie". W związku z tym ja odpadam . Nie biorę udziału w oszukiwaniu klienta ,że jest źle ,a on o tym nawet nie wie,że może zatrzeć silnik.
  • User removed account  
  • Moderator of Cars
    Co z tego że wyłączysz brzęczyk, skoro i tak kontrolka się świeci? W dodatku silnik w końcu i tak stanie. A za ten przesycony emocjami post powyżej wylatujesz z forum - do widzenia, kultura obowiązuje w każdej sytuacji. Zaś kolega Zdzicho jeśli nie zamierza brać udziału w dyskusji to po co się udziela? Za mało jednego warna było?