Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny Ekran po właczeniu. Bios.

lolasss 14 Gru 2011 23:30 1776 4
  • #1 14 Gru 2011 23:30
    lolasss
    Poziom 8  

Witam. Posiadam Laptopa Asusa X59RS i podczas poszukiwania w biosie jak właczyć partycje recovery coś kliknełem (chyba zresetowałem bios) i teraz wogóle nie działa mi ekran od laptopa tyle wyjścia Dvi i RGB działają normalnie. Co Zrobić by wszystko wróciło do normy ? Kombinacja fn- f8 nic nie daje ;/

0 4
  • #2 14 Gru 2011 23:49
    Wafer
    Poziom 20  

Ciekawy przypadek :D

Restart biosu nie wywoła takiego efektu... musiałeś jakimś cudem (nie wiem jakim) wyłączyć matrycę).
    Poszukaj w instrukcji obsługi sposobu na mechaniczny restart biosu, a jeśli nic takiego nie będzie to odłącz lapka od zasilacza, wyciągnij baterię, i poszukaj gdzieś pod klapkami baterii takiej małej... odłącz ją na 10sec. poskładaj wszystko z powrotem i powinno wszystko śmigać ;)

...albo, jak działa ci zewnętrzny monitor, to na nim wejdz do biosu i przywróć domyślne ustawienia... ~'Load default settings'.

Pozdrawiam.

0
  • #3 15 Gru 2011 02:08
    lolasss
    Poziom 8  

albo, jak działa ci zewnętrzny monitor, to na nim wejdz do biosu i przywróć domyślne ustawienia... ~'Load default settings'.
    Próbowałem i nic.

Teraz znalazłem recovey i windowsa instaluje i chce potem zainstalować sterowniki biosa jak to nic nie spróbuje z baterią

Dodano po 13 [minuty]:

Niestety pod Bateria nie ma tej małej ;/

Dodano po 1 [godziny] 56 [minuty]:

Już chyba wiem w czym problem muszę zainstalować sterowniki do Płyty głównej, wie ktoś gdzie znajdę ?

0
  • #4 15 Gru 2011 23:44
    Wafer
    Poziom 20  

Windows w tym przypadku nie ma nic do rzeczy, więc tutaj nie ma co kombinować ;)

Bateria będzie pod zaślepką od ramu/procesora... albo ukryta głebiej obudowy.

Problem na pewno nie leży po stronie sterowników płyty głównej. Toć kupując nowego lapka nie masz ich wgranych a jakoś jest obraz, do wyświetlenia się biosy nie jest nawet potrzebny dysk twardy.

Co do sterowników biosa, też nic nie da... no chyba że masz tu na myśli upgrade... to fakt, może pomóc ;) Tylko rób to ostrożnie i z podłączoną baterią ;) I nie pomyl wersji laptopa ;)

IMO najbardziej prawdopodobne w tej sytuacji jest chyba zbieg okoliczności i wypięcie się taśmy matrycy, albo uszkodzenie inverter.... jak bardzo bardzo mocno się przypatrzysz pod światło to też nic nie widać ?

Pozdrawiam.

0
  • #5 07 Paź 2013 23:42
    lolasss
    Poziom 8  

Witam pisze dopiero teraz po w sumie zapomniałem o ty temacie . Więc tak.:
    Postanowiłem wgrać aktualizacje biosu a że nie posiadałem windowsa na licencji asusa to nie mogłem użyć ich programu tak więc użyłem programu producenta płyty głównej i aktualizacje z strony asus'a no i po tym cały komp padł płya główna jeździła po całej Polsce a i tak nikt nie potrafił jej uruchomić co było dla mnie dziwne ale mniejsza z tym. tak więc kupiłem nową płytę za około 900 zł i wszystko śmiga.!

0
  Szukaj w 5mln produktów