Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung GT-B7300 imei same zera, brak przedniej kamery

lis6502 14 Gru 2011 23:53 1376 3
  • #1 14 Gru 2011 23:53
    lis6502
    Poziom 16  

Witam. Jak w temacie, udalo mi sie kupic dlugo poszukiwany model Samsunga. Czar prysl, gdy okazalo ze ten konkretny egzemplarz nie ma przedniej kamery do wideorozmow, choc wg roznych specyfikacji ma, np tutaj. Co wiecej, predkosc ladowania stron mowi mi, ze kolo HSDPA to on nawet nie lezal, a na tym mi zalezalo chyba najbardziej... Finalnie, pod bateria widze gola plytke, podobnie jak niegdys w Siemensie C65, tyle, ze brak pod nia jakiejkolwiek naklejki mowiacej z czym mamy do czynienia, oraz po wpisaniu niesmiertelnego "*#06#" wyskakuje mi tekst "IMEI 00000000000". Niespecjalnie wiem o co chodzi, normalnie pewnie szukalbym full backupa, ale pomyslalem sobie ze moze ktos spotkal sie z takim czyms. Dziwne ze w ogole zalogowalem sie do sieci... Zastanawiam sie tez, czy czasem nie natrafilem na egzemplarz prototypowy (wiadomo, flashowanie=smierc). Prosze o pomoc i choc cien wyjasnienia o co moze chodzic. Pozdrawiam.

• #2 15 Gru 2011 10:37
    archi3
    Poziom 31  

Raczej to nie jest prototyp. Niestety telefon ten najprawdopodobniej byl zablokowany z powodu kradziezy i dlatego sprzedawca pozbyl sie imeia. Jesli masz jakikolwiek dowod zakupu udaj sie z tym na policje bo jesli skontroluja Cie z czyms takim bedziesz mial problemy.

• #3 16 Gru 2011 05:57
    lis6502
    Poziom 16  

maca z Bluetootha i wifi tez mam wyzerowanego, tzn ff:ff itp. pozostaje mi jeszcze opcja ze ktos kto flashowal nie zaznaczyl opcji odbudowy imeia po flashu. wydaje mi sie ze pojscie na policje to strzal w stope, bo skoro nabylem kradzione to jestem paserem przez domniemanie i raczej sie nie obronie (nie drazmy tej kwestii, bo to nie forum Vagli:)). raczej skupilbym sie na sprzecie i na mozliwosci "odbudowy" adresow. jeszcze pozostaje kwestia jakim cudem radio gsm z takim imeiem loguje sie poprawnie do sieci...

• #4 07 Sty 2013 11:25
    lis6502
    Poziom 16  

Ostatecznie doczytałem w necie że Samsung wypuścił dwie wersje tegoż modelu: B7330 i B7330D, jednak na temat tego drugiego praktycznie nie ma nic (oferty odblokowania simlocka etc). "D" właśnie jest pozbawiony przedniej kamery i zakres 3G pracuje w zakresie częstotliwości amerykańskich (to tylko moje przypuszczenia).
    Prawdopodobnie ktoś kiedyś gdzieś wgrał soft od 7330 i stąd ta kaszana.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME