Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po odzyskaniu plików .mov z karty SD nie można ich odczytać.

15 Gru 2011 00:45 3577 4
 • Poziom 21  
  Witam!
  Problem wygląda następująco.
  Karta SD (nowa i czysta) została włożona do kamery cyfrowej HP V5060h. Po nagraniu sporej ilości krótkich filmów (format .mov) zostało wybrane w menu Delete All i wszystkie pliki są skasowane.
  Po próbach odzyskania przez prawie dwadzieścia różnych programów wynik jest ten sam. Pliki odzyskane, wielkości plików się zgadzają a QuickTime nie może ich zinterpretować.
  Poszedłem więc dalej z doświadczeniami. Na innej karcie nagrałem kilka filmików. Następnie jeden skasowałem w kamerze a po włożeniu karty do czytnika w laptopie skasowałem inny filmik z poziomu Windowsa. Oba pliki po odzyskaniu różnymi programami mają inną zawartość niż przed skasowaniem (podglądałem Hexedytorem) i oczywiście Quicktime ich nie otwiera.
  Natomiast po umieszczeniu na karcie plików .mpg i .jpg, następnie ich skasowaniu i odzyskaniu np. programem Recovery My Files otwierają się poprawnie.
  Proszę o konstruktywne odpowiedzi. Wcześniejsze poszukiwania w internecie naprowadziły mnie jedynie na wypociny bajkopisarzy i odpowiedzi nie na temat.
 • Spec od komputerów
  Wrzuć jeden taki filmik to zobaczę w czym rzecz.
 • Poziom 21  
  Pierwszy film to działający oryginał skopiowany z karty SD.
  Oryginalny plik przed skasowaniem
  Drugi to odzyskany ten sam plik z karty SD po wcześniejszym skasowaniu. Odzyskiwałem programem Recovery My Files firmy GetData. Oczywiście pliki innych typów (jpg, mpg) po skasowaniu i odzyskaniu otwierają się poprawnie.
  Plik odzyskany
 • Poziom 33  
  Dobrym programem do odzyskiwania z kart, i do tego darmowym jest recuva.
 • Specjalista HDD Recovery
  pitrala1 napisał:
  Dobrym programem do odzyskiwania z kart, i do tego darmowym jest recuva.

  Która i tak sobie nie poradzi z uszkodzeniami fizycznymi struktury. więc pisanie, że jest dobrym nic nie wnosi ani tez nie zmienia jeśli pliki mają uszkodzona strukturę z powodu uszkodzeń fizycznych.

  gemiel - Podaj korespondencje z wsparciem tego programu który kupiłeś .