Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microsoft Outlook 2010 ściąga te same maile

15 Gru 2011 09:04 3691 1
  • Poziom 13  
    Witam!

9 komputerów korzysta z tego samego konta pocztowego. Na wszystkich ustawione jest pozostawianie maili na serwerze z zaznaczonym usuwaniem ich po 7 dniach. Tak być musi z przyczyn niezależnych ode mnie.

Był Outlook Express, zero problemu.

Na 4 komputerach pojawił się Office 2010 Home & Bussiness, zaczęto zatem używać na nich Outlooka 2010. Poszedł import wiadomości, książki adresowej i kont pocztowych. I zaczął się problem. Outlook potrafi ściągać te same maile wiele, wiele razy.

Przykład:
    1. uruchomienie Outlooka. Zasysa pocztę z dnia wczorajszego, np. 30 maili.
    2. ponowne sprawdzenie poczty. Zero nowych maili. Mogę ponownie sprawdzać pocztę wielokrotnie będzie pusto. Rozumiem przez to, że sesja została zakończona prawidłowo, że Outlook odznaczył na serwerze ściągnięcie tych maili.
    3. Wyłączenie Outlooka
    4. Włączenie Outlooka - ponownie ściągane są wczorajsze maile.

Maile będą ściągane za każdym włączeniem Outlooka. Plik z danymi outlooka rozrasta się w zastraszającym tempie.

Najciekawsze jest to, że na jednym komputerze (na którym importowanej poczty było najmniej) problem nie występuje w ogóle. Na innych występuje mimo różnych kombinacji. A kombinacje to:
    1. Zwiększenie limitów czasu serwera - brak rezultatu - a i tak to wykluczam, ze względu na to, że przy drugim ściąganiu poczty, bez zamykania programu, jest ok.
    2. Wyłączenie filtra antyspamowego (Norton Internet Security 2012) - brak rezultatu
    3. Wyłączenie skanowania poczty przychodzącej (Norton Internet Security 2012) - brak rezultatu
    4. Wyłączenie filtrowania wiadomości śmieci z Outlooka - brak rezultatu.

Problem spotykany u wielu osób, przeglądałem wiele forów internetowych, rozwiązania działające to zmiana klienta pocztowego na inny. Problem wydaje się jeszcze nierozwiązany do tej pory.

Przed wystąpieniem problemu, komputery były reinstalowane (Windows XP na części HE, na części Pro), poszło nowe oprogramowanie takie jak antywir (NIS 2012), nowy Acrobat Reader, updaty systemu itp. Największa zmiana to OpenOffice na Microsoft Office 2010 i zmiana Outlook Express na Microsoft Outlook 2010.

Ktoś pomoże?
  • Poziom 13  
    Sam sobie pomogłem, temat można zamknąć, ale warto zostawić dla potomnych, bo pytań na forach jest dużo a rozwiązań brak.

W Outlooku 2010 każde konto pocztowe musi być w oddzielnym pliku danych (pst)! Taki kruczek.

Zauważyłem to, gdy usunąłem konta i zacząłem je dodawać jeszcze raz. Outlook dla każdego konta tworzy (z automatu) nowy plik danych. I tak, jeśli mamy 10 kont, to będziemy mieć 10 plików danych. Coś mi tu nie grało. Sprawdziłem, jak zachowają się komputery z problemem, gdy różne konta przypiszę do różnych plików danych - i jest ok =).

Gdy robimy import np. z Outlooka 2007, lub (jak u mnie) z Outlook Expressa to wszystko trafia do jednego pliku danych i się wysypuje.

Jako ciekawostka: w Outlooku wszystkie nowe konta pocztowe dodawane są do tego samego pliku danych i wszystko jest ok. Więc to, że automatycznie tworzą się nowe pliki danych dla różnych kont mailowych w O2010 jest potwierdzeniem tego, że M$ ma świadomość problemu.