Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf mk2 wymiana oleju w skrzyni - czy się wymienia

misio83fj 15 Gru 2011 10:38 1641 3
  • #1 15 Gru 2011 10:38
    misio83fj
    Poziom 12  

Witam, Posiadam golfa 2 z 1990r z silnikiem 1,3 benzyna wielopunkt, przebieg 309000km, mam go już 4 rok,
    rocznie pokonuje jakieś 30 000km, i postanowiłem wymienić olej w skrzyni, bo ani ja ani poprzedni właściciel nie wymieniał oleju.
    Jak pojechałem do warsztatu i powiedziałem że chciałbym wymienić olej w skrzyni to popatrzyli się na mnie jak na idiotę...
    powiedzieli że oleju się praktycznie nie wymienia... chyba że remont skrzyni, albo się coś dzieje z biegami.
    Moim zdaniem chyba lepiej wymienić olej w skrzyni raz na jakiś czas póki się nic nie dzieje, niż potem jeździć i szukać
    na szrocie "nowej" skrzyni... Chyba sam olej i wymiana nie jest jakieś kosmicznie drogie żeby odpuszczać sobie wymianę, a po drugie
    chyba a raczej na pewno z biegiem lat olej traci swoje właściwości, i wymiana była by wskazana... Chciałbym się poradzić kogoś
    z większym doświadczeniem czy faktycznie się wygłupiłem z tą wymianą, czy w warsztacie nie mieli racji.

0 3
  • #2 15 Gru 2011 19:59
    kamil_Ziomek
    Poziom 19  

Olej w skrzyni powinno się wymieniać co 75 tyś km to moje zdanie. Według producenta przewidziana jest tylko kontrola oleju co 15 tyś. Pojemność 1,5l 75W90. Jeśli nikt go nie zmieniał to ma już tyle lat co ja czyli 21 a to jest przesada nawet jak na najlepsze oleje. Przy wymianie uważaj bo będzie bardzo niemiło śmierdział.

0
  • #3 15 Gru 2011 20:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 15 Gru 2011 20:37
    misio83fj
    Poziom 12  

Najpierw zmienię serwis, a potem olej :D dzięki za podpowiedzi :D

0