Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler, EB, nie grzeje wody.

15 Gru 2011 14:15 2652 2
 • Poziom 2  
  Witam serdecznie.

  Jestem posiadaczem bojlera EB, jest trochę przerdzewiały i nie mogę na nim znaleźć tabliczki zawierającej informacje odnośnie roku produkcji czy też modelu.

  Z niewyjaśnionych przyczyn bojler przestał grzać wodę. Na pierwszy rzut oka przy uruchomieniu wszystko wygląda dobrze, lampka świeci się na czerwono a z bojlera dochodzi charakterystyczny szum (kiedy grzał wodę zawsze było go słychać). Niestety po paru minutach szum ustaje (gdy pracował dobrze, szum dobiegał do końca procesu grzewczego), a po wyznaczonym czasie (ok 2h), kiedy woda powinna być już gorąca, z kranu leci tylko zimna.

  W czym może tkwić problem. Domyślam się że padła grzałka... A może to coś innego? Zachęcam do debaty :) Czy tą usterkę da się naprawić w domowych warunkach?

  Zamieszczam również zdjęcie bojlera. Z góry dzięki za pomoc.

  Bojler, EB, nie grzeje wody. Bojler, EB, nie grzeje wody. Bojler, EB, nie grzeje wody.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 39  
  Sprawdź grzałkę i po sprawie, czy jest przejście. Podłącz żarówkę w obieg i ma zaświecić. Stawiam że to jest przyczyna niesprawności lub wymiana albo regulacja termostatu, ale jak lampka świeci to raczej grzałka. Żeby ją wymienić odkręcasz dekiel i dostęp jest. Trochę błota i kamienia może teoretycznie wylecieć, no i wodę najpierw wypuścić żeby nie zalać pomieszczenia. Po wymianie mogą się pojawić problemy ze szczelnością bo elementy mogą być skorodowane, a śruby zardzewiałe. Musisz skalkulować części potrzebne do wymiany, uszczelkę, grzałkę, nowy dekiel, czy to się opłaca. Zanim cokolwiek kupisz może wezwij fachowca niech oszacuje ci koszty naprawy.
 • Poziom 2  
  Dzięki za odpowiedź. Podejmę się wymiany grzałki. Na co powinienem zwrócić uwagę przy jej zakupie? Czy różnią się one w jakimś stopniu czy nie ma to znaczenia jaką grzałkę kupię...?