Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bojler, EB, nie grzeje wody.

15 Dec 2011 14:15 2925 2
  • Level 2  
    Witam serdecznie.

    Jestem posiadaczem bojlera EB, jest trochę przerdzewiały i nie mogę na nim znaleźć tabliczki zawierającej informacje odnośnie roku produkcji czy też modelu.

    Z niewyjaśnionych przyczyn bojler przestał grzać wodę. Na pierwszy rzut oka przy uruchomieniu wszystko wygląda dobrze, lampka świeci się na czerwono a z bojlera dochodzi charakterystyczny szum (kiedy grzał wodę zawsze było go słychać). Niestety po paru minutach szum ustaje (gdy pracował dobrze, szum dobiegał do końca procesu grzewczego), a po wyznaczonym czasie (ok 2h), kiedy woda powinna być już gorąca, z kranu leci tylko zimna.

    W czym może tkwić problem. Domyślam się że padła grzałka... A może to coś innego? Zachęcam do debaty :) Czy tą usterkę da się naprawić w domowych warunkach?

    Zamieszczam również zdjęcie bojlera. Z góry dzięki za pomoc.

    Bojler, EB, nie grzeje wody. Bojler, EB, nie grzeje wody. Bojler, EB, nie grzeje wody.
  • Level 40  
    Sprawdź grzałkę i po sprawie, czy jest przejście. Podłącz żarówkę w obieg i ma zaświecić. Stawiam że to jest przyczyna niesprawności lub wymiana albo regulacja termostatu, ale jak lampka świeci to raczej grzałka. Żeby ją wymienić odkręcasz dekiel i dostęp jest. Trochę błota i kamienia może teoretycznie wylecieć, no i wodę najpierw wypuścić żeby nie zalać pomieszczenia. Po wymianie mogą się pojawić problemy ze szczelnością bo elementy mogą być skorodowane, a śruby zardzewiałe. Musisz skalkulować części potrzebne do wymiany, uszczelkę, grzałkę, nowy dekiel, czy to się opłaca. Zanim cokolwiek kupisz może wezwij fachowca niech oszacuje ci koszty naprawy.
  • Level 2  
    Dzięki za odpowiedź. Podejmę się wymiany grzałki. Na co powinienem zwrócić uwagę przy jej zakupie? Czy różnią się one w jakimś stopniu czy nie ma to znaczenia jaką grzałkę kupię...?