Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Angielskie lampki choinkowe w Polsce, jak podłączyć?

AC230V 15 Dec 2011 15:05 3706 25
    AC230V
    Level 20  
    Witam.
    Tak jak w temacie, posiadam nowe Angielskie lampki choinkowe na 120V. Chcę je stosować na zewnątrz domu. Podłączałem je w piwnicy (napięcie tam mamy zmniejszone do 110V, mieszkam w bloku) wszystkie elegancko świecą. Chce je jednak używać na zewnątrz domu, jednak muszę je jakoś podłączyć do gniazdka w mieszkaniu, a jest w nim 230V. Da się je jakoś podłączyć bez stosowania drogich rozwiązań? Na lampkach widnieje cena 40 dolców, a mało to to nie jest. Proszę o pomoc i przeniesienie tematu do właściwego działu, ja nie wiedziałem gdzie zamieścić.
    kizek
    Level 35  
    Zastosuj kolego transformator obniżający napięcie, tylko pamiętaj o mocy tych świecidełek mniemam że nie jest to jakaś powalająca moc. Powodzenia.
    User removed account
    User removed account  
    kizek
    Level 35  
    AC230V wrote:
    Witam.
    Tak jak w temacie, posiadam nowe Angielskie lampki choinkowe na 120V. Chcę je stosować na zewnątrz domu. .
    Czy aby kolega nie namieszał?
    AC230V
    Level 20  
    Proctor wrote:
    W UK napięcie sieciowe jest takie samo jak w całej reszcie Europy... Inne są tylko wtyki i gniazda.

Ciekawe że na nalepce pisze 120V 60HZ AC.
    Transformator to dosyć drogie rozwiązanie, cena wacha się w przedziale 100-200zł. Może przejściówka wystarczy? Pobór to 40W.
  • Helpful post
    -100lec-
    Level 18  
    Kolego! Te lampki dostałeś z USA!!! W UK prawda że jest takie samo ale ty je masz z USA na 110V.

Zakup:
    110V 45W max http://sklep.avt.pl/p/pl/49197/konwerter+200-240v100-110v+ac+45w+mw2p045.html

110V 100w max http://sklep.avt.pl/p/pl/49195/konwerter+200-240v100-110v+ac+100w++mw2p100.html

Dodano po 1 [minuty]:

Przejściówkę na wtyczkę możesz kupić ale się spalą!!!
    AC230V
    Level 20  
    kizek wrote:
    AC230V wrote:
    Witam.
    Tak jak w temacie, posiadam nowe Angielskie lampki choinkowe na 120V. Chcę je stosować na zewnątrz domu. .
    Czy aby kolega nie namieszał?

Właściwie jest to kurtynka typu ,,sople".
  • Helpful post
    kizek
    Level 35  
    Proponuję świecidełka zabrać pod pachę i udać się do sklepu z takimi gadżetami ( 230/120V) i wypróbować.
    AC230V
    Level 20  
    Do takiego sklepu nie mam dostępu. Muszę więc zdać się na allegro. Widzę transformatory 45W po 20zł, ale czy to się sprawdzi?
  • Helpful post
    kizek
    Level 35  
    Przede wszystkim moc tego trafa musi być wystarczająca aby się nie grzał i co najważniejsze aby miał napięcie wyjściowe 110woltów lub 120woltów. 40 watów wydaje się optymalną mocą choć może mieć tendencję nagrzewania się ale tym bym się nie przejmował w granicach zdrowego rozsądku.
  • Helpful post
    mosfet
    Level 25  
    Po co trafo, może starczy dioda ? :)
    żarówki zasilane jedno-połówkowo będą nieco migać, ale może nawet lepiej w tym zastosowaniu? Jak miganie będzie zbyt denerwujące, to można dać jakiś mały kondensatorek.
    AC230V
    Level 20  
    Kolega wszędzie by diodę wsadził. Mówię że to będzie działać NA ZEWNĄTRZ pomieszczenia i mają podziałać KILKA LAT a nie kilka dni. Moje pytanie brzmi: Czy transformator 45W wystarczy?
  • Helpful post
    kizek
    Level 35  
    Jaki prąd pobierają te świecidełka?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    AC230V
    Level 20  
    kizek wrote:
    Jaki prąd pobierają te świecidełka?

39W. Sprawdziłem je w piwnicy, świecą bardzo ładnie.

Dodano po 12 [minuty]:

Więc jaki transformator zakupić? Czy moze tak jak jakiś kolega wspomniał wstawić diodę?
  • Helpful post
    kizek
    Level 35  
    Jeżeli świecidełka mają być użytkowane na zewnątrz to warto się zastanowić nad bezpieczeństwem, czy będzie to trafo czy dioda warto oto zadbać.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    AC230V
    Level 20  
    Są to lampki z Ameryki, więc są na 120V bez transformatora. Produkt ma błyszczącą nalepkę, klasa ochronności I. Jednak będą używane we wnętrzu pomieszczenia.

Dodano po 29 [sekundy]:

Jak sprawdziłem? Kawałek kabla z wtyczką przywiązałem do wtyczki od lampek. Mogę zrobić ich zdjęcie.

Dodano po 54 [sekundy]:

A że ciągną 35W pisze na opakowaniu.
    kizek
    Level 35  
    Trafo i tak powinno być w obudowie, licho nie śpi.
  • Helpful post
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie róbcie habilitacji na tym zagadnieniu.
    AC230V
    Level 20  
    Trafa nie ma, jest zwykła, mała wtyczka. Mogę zrobić zdjęcie.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    AC230V
    Level 20  
    Ja ich nie kupiłem, tylko dostałem. Ciekawe jakie ma znaczenie podpięcie drugich lampek do dodatkowego gniazda?

Dodano po 1 [minuty]:

Szeregowo ich się połączyć, bo idzie łącznie prawie 6kabli skręconych razem więc nie za bardzo wiem gdzie wpiąć kolejne, do tego nie mam 2 na 120v.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    AC230V
    Level 20  
    Jestem słabo kumaty, wiem że podłączenie drugich podwoi napięcie, ale ich po prostu NIE MAM!

Dodano po 36 [minuty]:

Dzisiaj albo jutro zamieszczę zdjęcia tych lampek.