Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bmw E34 M50 Brak mocy,strzela w kolektor.

15 Gru 2011 18:39 12975 6
  • Poziom 8  
    Pacjent to E34 m50b20 z gazem 2 generacji.Problem jest następujący auto pali bez problemów jeździ na gazie i nie ma z nim żadnych problemów.Problem tkwi w jeździe na benzynie nie ma mocy jeździ jak na gazie może nawet gorzej.Czasem jest tak ze odpalę auto i dławi się rzuca ja na obrotach przy dodawaniu w gazu nie chce się wkręcać i strzela w kolektor nieraz jest to dość silnie czasem da się jechać nie strzela ale podczas jazdy czuć że szarpie odzyskuje i traci moc ma na to tez wpływ położenie pedału gazu (trzeba odpuścić wtedy lepiej idzie).Czasem po odpaleniu chodzi normalnie przejadę jakiś dystans zgaszę silnik po jakimś czasie odpalę i jest to samo.Objawy te dzieją się nie zależnie od temperatury silnika otoczenia czy tez warunków pogodowych. Są inne objawy nie zawsze ale często ekonomizer pokazuje wtedy dziwne wartości z reguły 0 a np przy gazie w podłogę powinien skoczyć na 30 l a pokazuje 8-10l.Ostatni objaw jest to że czy to gaz czy benzyna silnik idzie pięknie do 5500 i nagle traci moc jak by odjąć gazu.
    W autoryzowanym serwisie Bmw podłączyli pod komputer wyszedł im błąd grzałki sondy i jeszcze jakiś nie związany z silnikiem

Do tej pory rzeczy wymieniane to: Świece,pompa paliwa i filtr paliwa.
    Ciśnienie paliwa sprawdzane na starej pompie było przy odłączonym podciśnieniu 3,5 bara wiec regulator ciśnienia paliwa jest ok.
    Ostatni objaw i brak mocy doszedłem do tego że winny jest czujnik położenia wałka po odpięciu go czuć ze odzyskał trochę mocy i szedł zdrowo ponad 5500.Pojeździłem wiec żeby się upewnić było ok do czasu gdy odłączałem akumulator i brałem go do ładowania objawy powróciły mimo odpiętego czujnika.

W serwisie BMW powiedzieli mi że przydało by się wymienić fajki na świecach i czujnik temperatury podobno jest pęknięty znaczy się obudowa.

Fajek na razie nie zmieniałem bo na gazie chodzi idealnie.Czujnik wykazywał by chyba inne objawy uszkodzenia.
    Uprzedzając pytania przepływomierz sprawdzany po odłączeniu go podczas tego jak silnik się dławi bez zmiany.Dodatkowo założone są klapy anty wybuchowe.
  • Poziom 21  
    Witaj, po odpięciu przepływomierza ten silnik nie odżyje.
    Układ WN raczej ok, inaczej na LPG by szalał.
    Czujnik temp. całkiem możliwe, serwis czasem wie co mówi i nie wymienia części dobrych na nowe.
    Stawiam na przepływomierz lub sonda. Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    W serwisie mechanik przyglądał się tylko instalacji i zauważył te pękniecie obudowy.Na kompie poza błędami męczyli jeszcze silnik i sprawdzali parametry w trakcie pracy nic nie niepokojącego nie zauważyli.Sondę odpinałem w celu sprawdzenia nie pomagało zresztą jak by była uwalona palił by dużo gazu jak na to auto pali mało.Przepływomierz nie wyjdzie na kompie? Myślę że jednoznaczną odpowiedź co to może być da odpowiedz z jakich sygnałów korzysta ekonomizer do obliczenia spalania.Zapewne prędkość oraz ilość paliwa a te z kolei oblicza się za pomocą ilości powietrza czyli wychodzi że to przepływomierz lub coś w tej okolicy.Da się jakoś sprawdzić przepływomierz i jego obwód bez podmiany na inny?
  • Poziom 21  
    Wystarczy delikatne zabrudzenie przepływki i dane dla doboru mieszanki będą oszukane.
    Podepnij pod analizator i sprawdź spaliny.
    Przepływomierz można sprawdzić na stole, znając jego typ i dane katalogowe.
    Podpinasz zasilanie, masę, 5V przez stabilizator i np. napięcie dla danego typu ma wynosić 0,78- 1,12 dla 0 air. Jeżeli wychodzi poza parametr znaczy że przekłamuje.
  • Poziom 8  
    W moim przypadku jest to przepływomierz Bosh 0 218 212 010.
    Czy zły odczyt może być za sprawą miksera od gazu przykręconego bezpośrednio do przepływomierza?
  • Poziom 16  
    Mam identyczną sytuację. Czy udało się rozwiązać problem?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Temat stary ale odgrzeje kotleta winowajca moze byc czujnik walu lub czujnik walka rozrzadu. Mialem podobne objawy auto ne mialo mocy i strzelalo w dolot wymiana czujnika walka rozrzadu pomogla.