Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrome 15 najpopularniejszą przeglądarką na świecie

lukasker 15 Dec 2011 19:07 2493 9
  • Chrome 15 najpopularniejszą przeglądarką na świecieChrome 15 najpopularniejszą przeglądarką na świecieWedług najnowszych danych firmy StatCounter Google Chrome 15 stał się najpopularniejszą przeglądarką na świecie, spychając z tronu Internet Explorer 8. Chrome 15 posiada 23.63 % rynku podczas gdy IE8 23.5 %. Mozilla Firefox 8 posiada jedynie 12.12 %. Nie oznacza to jednak, że Microsoft stracił koronę lidera. Chrome posiada proces aktualizacji, dzięki czemu użytkownik ma zawsze najnowszą wersję, już niedługo będzie to Chrome 16. Tymczasem IE jest dostępny w wielu wersjach, dzięki czemu jako całość nadal posiadają większy udział w rynku niż Google. Wiadomo natomiast, że Google zdołał pobić już Firefoxa i jest w drodze po koronę.
    Więcej w źródle.

Źródło

Cool! Ranking DIY
    About Author
    lukasker
    Translator, editor
    Has specialization in: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
    lukasker wrote 2900 posts with rating 149, helped 0 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
    sokoleokoo2
    Level 22  
    Tak tylko jak zbierze się do kupy wszystkie wersje to

1. IE
    2. Lisek
    3. Chrome

No chyba że użyjemy rosyjskiej matematyki wyborczej gdzie 100%=137% ale tak to tylko za wschodnią granicą ;)

Pozdrawiam
    speedy9
    Helpful for users
    sokoleokoo2 wrote:

1. IE
    2. Lisek
    3. Chrome

Wg. źródła powyżej, uwzględniając wersje:
    1. IE: 40,09%
    2. Chrome: 26,32%
    3. Firefox: 25,07%

Ja robiłem kilka "podejść" do Firefoxa i jakoś się nie przekonałem. Długo używałem Opery od wersji 6.0. Chrome zacząłem używać od wersji 9.0... i nie zamierzam się przesiadać na nic innego. Prosty, szybki, adblock, gesty cóż więcej potrzeba? Co mi się nie podobało w Firefox? Jego ociężałość po pewnym czasie użytkowania. Nie wiem jak to wygląda w najnowszych wersjach, ale nie czuję potrzeby przesiadki, więc może innym razem ;)
    Obecna wersja Opery z kolei doprowadza mnie do szewskiej pasji nie potrafiąc poprawnie renderować niektórych stron.
    lukasker
    Translator, editor
    speedy9 wrote:
    sokoleokoo2 wrote:

1. IE
    2. Lisek
    3. Chrome

Wg. źródła powyżej, uwzględniając wersje:
    1. IE: 40,09%
    2. Chrome: 26,32%
    3. Firefox: 25,07%
    ...

Niestety jest tak jak napisał speedy9, lisek spadł na 3 miejsce.
    sokoleokoo2
    Level 22  
    Wiem wiem liczyłem że nikt nie zauważy ;(

Ja powiem szczerze że najpierw była stara mozilla później ff, później seamonkey później Opera i tak wachlowałem. Teraz to trochę Opery, sporo Chrome i lisek oraz koledzy wielki nieobecny Safari kapitalnie się nim strony przegląda i jest naprawdę szybki minus to brak słownika.
    winuser2
    Level 17  
    Najpopularniejsza, bo pchają go wszędzie gdzie popadnie. Do przeróżnych instalatorów wrzucają opcje automatycznie zaznaczoną - "instaluj Chrome" przez co niektórzy roztargnieni chcąc nie chcąc instalują program. Moim zdaniem najlepsza przeglądarka to Opera - działa idealnie szybko. Przy czym bynajmniej nie mam tutaj na myśli zużycia pamięci operacyjnej, sam mam 3 GB i opera potrafi zjeść 600 MB, lecz kogo to obchodzi. Ważne że szybko renderuje strony, szczególnie przeładowane grafiką oraz flash'em. Czego nie można powiedzieć o Chrome a także o Firefox (skaczące strony).
    speedy9
    Helpful for users
    Z przykrością muszę stwierdzić, że Opera przestała być najlepsza. Nie jest w stanie poprawnie wyrenderować wielu stron www, np. http://www.dealextreme.com/ czy chociażby gmaila. Dlatego od niej odszedłem. A to, że pchają Chrome do każdego instalatora nie ma najmniejszego znaczenia, bo statystyki są zbierane nie na podstawie liczby instalacji a na podstawie danych o przeglądarkach użytkowników zbieranych przez serwisy internetowe.
    winuser2
    Level 17  
    Nie wiem o co chodzi ze stroną którą podałeś, u mnie renderuje się poprawnie.

Code:
    to, że pchają Chrome do każdego instalatora nie ma najmniejszego znaczenia

Ma takie znaczenie, że wciskają ci go niczym ulotki kredytowe na mieście do ręki.
    tronics
    Level 38  
    Quote:
    Ma takie znaczenie, że wciskają ci go niczym ulotki kredytowe na mieście do ręki.
    Twój zarzut jest pozbawiony podstaw, bo wciskanie np. ASK toolbara do instalatorów nie spowodowało, że ten toolbar do przeglądarki wskoczył na szczyt wszystkich toolbarów. To samo dotyczy Chrome - znakomity wynik Google Chrome uzyskało dzięki temu, że ludziom po prostu się podoba i im pasuje, a nie dlatego, że ma powklejane instalatory do różnych programów. Jeszcze raz zaznaczę tak byś zrozumiał - to co jest w materiale źródłowym to STATYSTYKI UŻYTKOWANIA.
    Atreyu Makiavel
    Level 34  
    A ja pytam po co te wszystkie statystyki są publikowane? Po to aby Ci niezdecydowani kierowali się tym co robi większość? Czy tym co im rzeczywiście odpowiada? Każda wypowiedź jest nie obiektywna bo piszę ją użytkownik jakiejś już przeglądarki którą zazwyczaj używa. Jak widać nie ma jakiejś ogromnej przewagi którejś z przeglądarek. To, że jakaś przeglądarka ma niszowy udział nie oznacza, że jest zła - oznacza, że trafia do specyficznej grupy ludzi wymagającej od przeglądarki coś innego aniżeli przysłowiowa większość. Wszystkie te statystyki nic nie wnoszą.