Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak napięcia na świecach żarowych 1.9 TDI AJM

enjoypoznan 15 Dec 2011 22:04 13948 5
    enjoypoznan
    Level 11  
    Witam!

Więc tak. Auto po nocy w temp +8 odpala na dotyk. Gdy temp spadła do ok 0 stopni po nocy auto odpala z oporem. Trzeba chwilę pokręcić żeby chwyciło.

Diagnoza: świece żarowe. Same świece są ok. Jedno że nowe a mimo wszystko jeszcze sprawdzone na wszelki wypadek.

Kontrolka świec gaśnie niemal od razu po przekręceniu zapłonu , niezależnie od temp zewn.

Chwilowo nie mam VAG-a do diagnostyki...

Mam pytanie czy obwód grzania świec można sprawdzić na ciepłym silniku odłączając wtyczkę od czujnika temp cieczy chłodzącej? Słyszałem że wtedy sterownik grzeje świece za każdym razem.

Gdzie znajduje się bezpiecznik oraz przekaźnik świeć? Które to pozycje?
    Stare świece były spalone więc może zrobiły zwarcie i poszedł bezpiecznik...

A4 1.9 TDI 2000r 115KM AJM

Proszę Was o pomoc
    User removed account
    User removed account  
    enjoypoznan
    Level 11  
    Gdzie znajduje się bezpiecznik oraz przekaźnik świeć? Które to pozycje?
    badyl666
    Level 17  
    Bezpiecznik świec masz tam gdzie jest komputer (podnieś maskę, przy szybie w tym czarnym plastikowym pudełku). Im zimniej tym świece grzeją dłużej. Jak odepniesz wtyczkę od czujnika temperatury kontrolka powinna zgasnąć po kilkunastu sekundach. Może masz uszkodzony czujnik temperatury (zwarcie).
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zrób diagnostykę i zobacz jaką temperaturę widzi sterownik.
    Ttomek
    Level 13  
    Witam
    "enjoypoznan'' znalazłeś przyczynę braku grzania świec ?

Mam podobny a może nawet ten sam problem Passat B5 AJM 2000r.Dodam że świece żarowe nowe i sprawne, czujnik temperatury wody sprawny,bezpieczniki i przekaźnik w obudowie sterownika silnika sprawne, po odłączeniu kostki od czujnika temperatury wody kontrolka zapala się na dłużej lecz świece nadal nie grzeją.