Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat bester 1801 przepala bezpiecznik, oraz warystor.

15 Gru 2011 22:26 11444 12
  • Poziom 19  
    Witajcie drodzy użytkownicy !

Chciał bym byście pomogli mi doradzić, co zrobić, by migomat bester 1801 został znów przywrócony do ''życia''. Więc tak, zakupiłem owy sprzęt i podłączając go u znajomego (który, niestety źle podłączył wyjście na siłę 400v) i zamiast przewodu neutralnego podłączył fazę... Efekt ? Migomat zaświecił... Po rozebraniu okazało się, że przepalony został zielony warystor na płytce wysuwu drutu, oraz bezpiecznik. Przeczytałem wówczas na forum, że należy założyć warystor ( fi14, 100V,max. 85VDC ) takiego też kupiłem, po wlutowaniu go na płytkę i założeniu nowego bezpiecznika, znów się przepalił, jaka może być tego przyczyna ? Źle dobrany warystor ?

Pozdrawiam serdecznie !
  • TermopastyTermopasty
  • Użytkownik obserwowany
    A tranzystor jest sprawny ?
    Uwaga na malowanki.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Hmm.. Nie, tylko warystor się przepalił i bezpiecznik, a są przypadkiem za małe parametry warystora ?
  • Poziom 16  
    Warystor powinien być S14K60 THT; 60V AC; 85V DC; 100V; 4500A
    Jaki tam jest model płytki US45C
    Zrób zdjęcia płytki.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Jeżeli nikt prędzej nie udzieli Tobie odpowiedzi to jutro napisze jaki jest tam warystor. oczywiście nie ma tam płytki US-45 ta była montowana w 1800 w 1801 jest płytka US-71-2
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    ORYGINALNY WARYSTOR MIAŁ OZNACZENIE 20 431 CZYLI KAŻDY O WARTOŚCI 275V AC :)
  • Poziom 11  
    Mam identyczny problem. Spawając użyłem przedłużacza jak się okazało jakiś inteligent odwracał kierunek obrotów silnika wczesnej tym przedłużaczem tylko troszkę mu się kabelki pomyliły... Efekt taki warystor 20 431 ( v11 na zdjęciu) wysadzony w spawarce świeci kontrolka zasilania ale nie reaguje. Według informacji z elektrody po usunięciu warystora powinna ożyć, jednak dalej nic się nie dzieje. Była też wzmianka o jakimś bezpieczniku ale tego to ja nigdzie nie widzę. W którym temacie była tez wzmianka że to bez warystora oznaczonego jako V1 może działać. Jak to w końcu jest gdzie jest ten bezpiecznik i co mogę sprawdzić na tej płytce
    Migomat bester 1801 przepala bezpiecznik, oraz warystor.
  • Poziom 23  
    Generalnie bez warystora działa ale lepiej jak jest w przypadku ponownej pomyłki. Bezpiecznik nie znajduje się na płytce tylko gdzieś koło przełącznika krzywkowego od zmiany progów spawalniczych jest taka zazwyczaj czarna kapsułka która ma około 5cm w jej wnętrzu znajduje się bezpiecznik pikowy. Możesz go zacząć szukać jeśli na wejściu tego transformatorka pomocniczego nie ma zasilania 230V . Jeśli jest zobacz czy na przeciwnych nóżkach jest około 15V
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedź, to jutro poszukam tego bezpiecznika , a odnośnie tego warystora "niekoniecznego" to ten V1 czy v11 ? Oczywiście warystor chce wymienić tylko chciałbym sprawdzić czy poza tym działa reszta
  • Poziom 23  
    Ten niekonieczny to V11 jeśli siadł tobie V1 to najprawdopodobniej podajnik i tak nie ruszy bo poleciało coś jeszcze. nie mam schematu także ciężko mi odpowiedzieć .
  • Poziom 11  
    nie v1 był ok tylko gdzieś był wymieniony tamten jako ten "nieistotny". Dziś wymieniłem warystor i bezpiecznik i jest ok. Tylko jak byś mógł powiedzieć jakiej powinien być wartości bezpiecznik bo stary był jakiś nieczytelny więc tymczasowo wsadziłem 3A bo akurat taki miałem.
  • Poziom 11  
    Bezpiecznik ma mieć wartość 800mA.
  • Poziom 12  
    Witam a jaki jest pod wazystora na płycie v11 w bester 1801?