Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Pioneer PDP-427XA Wyłącza sie po 20 sek, dioda miga 8 razy

lifeguard1988 15 Gru 2011 23:01 2164 4
  • #1 15 Gru 2011 23:01
    lifeguard1988
    Poziom 8  

Witam. Na początku proszę moderatorów o nie usuwanie postu ewentualnie napisanie co robię nie tak skoro mój post jest usuwany. Czytałem regulamin i pomyliłem się co do miejsca gdzie go umieściłem ale się poprawiłem, a nadal mój post jest usuwany. Szukałem i czytałem inne post ale takiego nie znalazłem, bynajmniej nie pomogły mi.

Mam plazmę Pioneer PDP-427XA. Dostałem ją od znajomego już z wadą, a mianowicie telewizor włącza się na 20 sekund, dźwięk i obraz jest, ale po 20 sekundach wyłącza się i niebieska dioda "power on" z przodu telewizora mruga 8 razy, krótka przerwa 8 razy i tak w kółko. Można telewizor normalnie odpalić ale znów się wyłączy po 20 sek. Zapala się też czerwona dioda na jednej z płytek z tyłu telewizora, widać ją przez obudowę. Ma małego pająka (pęknięcie) na ekranie, ale to raczej nie ma nic do rzeczy bo działało z tym normalnie. Mieszkam za granicą więc serwis odpada. Jak mogę to naprawić? Znam się trochę na elektronice ale z telewizorem mam do czynienia pierwszy raz.

0 4
  • Pomocny post
    #2 16 Gru 2011 14:46
    Mariusz Ch.
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Proponowałbym w pierwszej kolejności pobrać Service Manual, otworzyć obudowę, dokonać oględzin i wykonać podstawowe pomiary.

Dokumentacja jest tu:

http://elektrotanya.com/pioneer_pdp-427_4270_xa-xd_sm.pdf/download.html

Jeszcze jej nie przeglądałem, ale jest bardzo prawdopodobne, że opisano kody błędów.

Pzdr.

0
  • #3 10 Sty 2012 20:28
    lifeguard1988
    Poziom 8  

Dzięki wielkie. Sporo mi to pomogło. Szukałem sam wcześniej sam tego manuala ale znalazłem tylko płatną stronke z tego typu plikami. Teraz spróbuje połączyć sie z telewizorem przez RS232. Jaki program polecacie? Ja mam realterm.

1
  • #4 16 Lut 2012 14:59
    lifeguard1988
    Poziom 8  

Jak napisać to w terminalu. Mam kabel i program ale nie mam zielonego pojęcia jak to się robi a muszę wpisać tylko jedną komendę żeby TV zaczął działać prawidłowo. Szukałem na necie ale jest zbyt dużo tematów i większość dla zaawansowanych. Mam program Realterm.
    Plazma Pioneer PDP-427XA Wyłącza sie po 20 sek, dioda miga 8 razy

0
  • #5 23 Lut 2012 15:55
    lifeguard1988
    Poziom 8  

Nikt nie wie? Czy mam założyć nowy temat i zaśmiecać forum?

0
  Szukaj w 5mln produktów