Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Dell zamiast GeForce GT 555M używa Intel HD Graphics

DKRycho 15 Gru 2011 23:49 9885 12
  • #1 15 Gru 2011 23:49
    DKRycho
    Poziom 8  

Witam wszystkich.

Niedawno kupiłem laptopa Dell XPS L702x w konfiguracji:
    # Procesor Intel Core i7-2670QM
    # 8 GB RAM DDR3
    # Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 555M 3 GB
    # Technologia NVIDIA Optimus

wszystko pracuje na win7 64bit

i mój problem polega na tym, że nie działa ( proszę mnie poprawić o ile mówię źle) a przynajmniej nie jest używana karta GeForce GT 555M.

Zainstalowałem wszystkie sterowniki, nawet użyłem DriverMaxa do ściągnięcia najnowszych sterowników i dalej nie widzę efektów. Na dzień dzisiejszy laptop korzysta z ustawień karty zintegrowanej z procesorem Intel HD Graphics

Moje pytanie jest następujące:

Czy jest to zasługa bardzo inteligentnej technologi i gdybym zainstalował sobie grę lub bardziej wymagający program to czy automatycznie włączy się karta dedykowana ?

Proszę o odpowiedź bo w ustawieniach widzę tylko kartę Intel HD Graphics i nie mam możliwości ustawienia innej pomimo że w menadżerze urządzeń jest karta GT 555M

Nie jestem znawcą tematu także proszę o wyjaśnienie przyczyny.

0 12
  • #2 15 Gru 2011 23:58
    halik_ltd
    Poziom 23  

Witam
    Pokaż zrzut ekranu z menadżera urzadzeń.

0
  • #3 16 Gru 2011 00:13
    DKRycho
    Poziom 8  

Generalnie w menadżerze nie ma żadnych problemów widzi obie karty a korzysta tylko z jednej

a tak wygląda konfiguracja w ustawieniach zaawansowanych - brak możliwości wyboru karty od razu jest ta z intela

0
  • Pomocny post
    #4 16 Gru 2011 00:30
    utoll
    Poziom 11  

Witam
    Mam identyczny sprzęt i chciałbym wyjaśnić.
    Karta graficzna INTEL jest domyślnie wykorzystywana przez WINDOWS 7.
    Ale jak odpalisz program lub inną aplikację (gra) włącza się Geforce GT555M.
    Programy które mają korzystać z GEFORCE można kontrolować w panelu zarządzenie sterownikami 3D.

Najlepiej to sprawdzić w jakimś 3D Marku.

U mnie tak jest. Inaczej nie chodził by mi BF3 lub SC2.

Pozdrawiam

0
  • #5 16 Gru 2011 08:35
    DKRycho
    Poziom 8  

Dziękuje za odpowiedź :)

no tylko jest jeszcze jeden problem...

jak wchodzę w panel sterowania NVIDIA

to pojawia mi się komunikat :

Użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty graficznej NVIDIA

?? czy to zależy od tego co mówiłeś że dopiero włączy się ta karta jak dam tej zintegrowanej popalić ?

Edit :
    Już udało mi się wszystko zrobić ściągnołem jeszcze raz i zainstalowałem sterowniki i już jest ok :)

0
  • #6 14 Lut 2012 21:45
    tommyoli
    Poziom 2  

Mam ten sam problem co ty miałes - powiedz mi skąd ściągnąłeś strowniki do tej karty bo te ze strony nvidi nie działają.

Dodano po 5 [minuty]:

a jeszcze jedno pytanko czy ściągałeś wersje beta sterowników?

0
  • #7 15 Lut 2012 12:39
    DKRycho
    Poziom 8  

no więc tak ściągnołem sterowniki ze strony della ale nie wszystko działało ... więc ściągnołem porgram driver max i nim dzień po dniu po 2 sterowniki sobie ściągałem i zadziałało ;) jak nie chcesz marnować czasu to nie ściągaj wszystkiego driver maxem tylko sterownik do 555

0
  • #8 13 Kwi 2012 23:47
    dumbo12
    Poziom 1  

ja mam tak samo ze niewidzi mi geforce . a nawet niemoge zmienic w ustawieniach zeby mi poszlo na "procesorze o duzej wydajnosc" w sumie to nic nie moge tam pozmieniac . wyjasni mi ktos ? :)

0
  • #9 14 Kwi 2012 09:56
    DKRycho
    Poziom 8  

Dokładnie jak napisałem powyżej zainstaluj sterowniki z della

http://www.dell.com/support/drivers/pl/pl/rc1078552/DriversHome/NeedProductSelection

kod tego modelu powinieneś mieć na odwrocie laptopa: DX5X2S1

ściągasz instalujesz praktycznie wszystko a potem ściągasz program driver max

http://www.innovative-sol.com/drivermax/

lub dowolny inny program który znajdzie ci sterowniki odpowiednie do twojego modelu

0
  • #10 06 Cze 2012 00:12
    zett11
    Poziom 2  

Wiem, że temacik był ostatnio poruszany 2 miesiące temu, jednak...

A co, jeśli na stronie Dell'a nie ma sterowników do karty graficznej, DriverMax twierdzi, że mam najnowsze sterowniki do mojego GeForce'a, a mimo to problem nie ustępuje? Zauważyłem to przy grze w Max Payne 3. Po podłączeniu telewizora przez HDMI i ustawieniu go jako głównego wyświetlacza, opcje grafiki oferują 3GB pamięci wideo, możliwość uruchomienia teselacji, hdao/ssao, oraz ogólnego ustawienia DX11. Jednak przy uruchamianiu gry na wyświetlaczu laptopa, mogę grać jedynie w DX9, a pamięć zawężona jest do 512MB.

Czy ktokolwiek zna jakiś sposób na to, by uruchamiać wyświetlacz laptopa pod GeForce'm zamiast Intel HD ? (w panelu sterowania nVidia w zakładce PhysX jest ładny schemat obrazujący, którą karta jest obsługiwany dany wyświetlacz, jednak nic nie można tam zmieniać- w moim przypadku)
    Mam nadzieję, że ktoś tu zajrzy i znajdzie się jakieś rozwiązanie- szkoda karty..

0
  • #11 07 Cze 2012 00:08
    DKRycho
    Poziom 8  

zobacz w tym poście bo też szukałem właśnie sterowników i znalazłem tą stronkę tam praktycznie są najważniejsze rzeczy (przed ostatni post)
    Link

0
  • #12 07 Cze 2012 00:24
    zett11
    Poziom 2  

Przejrzałem, znalazłem post, jednak on dotyczy "czystki" laptopa, a ja niestety nie mam zamiaru instalować wszystkiego od nowa..

0
  • #13 07 Cze 2012 01:02
    DKRycho
    Poziom 8  

nie musisz zainstaluj to na te sterowniki które masz i zobacz czy zadziała nie zawsze najnowsze znaczy najlepsze a jest jakaś seria sterowników do tej karty co właśnie błędy ma i powoduje takie trudność poza tym bardzo wyczerpuje baterie (ok 2h pracy) znalazłem chyba na tym forum właśnie sterowniki do baterii czy coś w ten deseń i teraz laptop działa 8h oczywiście bez wysiłku czyli internet gg itd . po załączeniu filmu to ok 4-5 h co jest świetnym wynikiem .

0