Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic CQ-RD153 kasetowy - dorabianie wyjsc

Mayhem-TPC 14 Gru 2004 10:30 1156 2
  • #1 14 Gru 2004 10:30
    Mayhem-TPC
    Poziom 10  

Witam, posiadam ten model - http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=929 , jest to kaseciak, ktory nie ma wyjsc na przedwzmacniacz, ani nie ma wjesc zewnetrznego zrodla. Ma za to sterowanie zmieniarka: gniazdo DIN oraz 2xcinch. Moje pytanie, czy ktos probowal, a moze wie poprostu, jak mozna przerobic lekko to radyjko, by mialo wyjscie na przedwzmacniacz, lub, chociaz aby z wejscia zmieniarki (cinch) dalo sie wprowadzic sygnal zew. np. z mp3 playera.

Dodam, ze dotychczas kozystam ze zmodyfikowanej kasetki adaptacyjnej do podlaczania playera, a sub aktywny podlaczam w szereg z tylnymi glosnikami.

Prosze o pomoc, jesli ktos sie orientuje.

Pozdr

0 2
  • #2 19 Sie 2008 13:36
    ryba555
    Poziom 1  

Tak by nie robic nowego tematu, pisze tutaj bo mam ten sam problem, moze ktos wie jak przerobic te radio by do tej wyjscia czinczowego mozna było podłaczyc np. mp3 playera jakiegos?

0
  • #3 19 Sie 2008 17:41
    djlj24
    Spec od car audio

Lekka przeróbka polega na odcięciu ścieżek wychodzących z tunera FM od audioprocesora założenia przełącznika przełączającego sygnał zamiast z tunera FM na dorobione wejście. Można odłączyć przedwzmacniacz korekcyjny magnetofonu i na te wejścia audioprocesora wejść z zewnętrznym sygnałem audio, wrzucić kasetę i muzyka będzie lecieć z MP3 a przełączanie między radiem a wejściem będzie klawiszem SRC. Jest wiele prostych ale rzeźniczych możliwości.
    Elegancko to zrobić emulator zmieniacza CD, podłączyć do złącza DIN-8 i wtedy wejścia CD-IN zamieni się w AUX-IN. Jak ktoś trochę jeszcze pokombinuje to może w ten sposób sterować odtwarzaczem MP3 z klawiatury radia.

0
  Szukaj w 5mln produktów