Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestracja auta z Włoch na mnie czy na kupca?

radifumi 16 Gru 2011 09:59 1953 6
  • #1 16 Gru 2011 09:59
    radifumi
    Poziom 12  

    Zamierzam kupić samochód z Włoch od handlarza na fakturę Vat marża.
    Gdybym chciał go komuś odsprzedać jak wygląda procedura.
    Czy muszę go przerejestrować na siebie?
    Czy mogę spisać umowę kupna sprzedaży z nowym kupującym i sprzedać go bez rejestracji na siebie, żeby on nie miał problemów z rejestracją?

    1 6
  • #2 17 Gru 2011 19:16
    SauerMauser
    Poziom 21  

    On problemów mieć nie będzie, jeżeli zarejestrujesz na siebie, ale ty tak - podatek vat od sprzedaży (obowiązek opłaty mija dopiero po pół roku od rejestracji), akcyza, czy jak to teraz zwał, kara za przekroczenie terminu rejestracji (miesiąc czasu), jeżeli nie zarejestrujesz w czasie. Tylko jak twój temat ma się do działu eksploatacja?

    0
  • #3 17 Gru 2011 20:23
    krzysiekg7
    Poziom 16  

    Cytat:
    kara za przekroczenie terminu rejestracji (miesiąc czasu),

    Kolego mógł byś to rozwinąć, jest jakaś kara za nie zarejestrowanie auta w przeciągu 30 dni?

    0
  • #4 17 Gru 2011 20:40
    SauerMauser
    Poziom 21  

    Mówi o tym np. art. 78, ust 2, pkt. 1, ale nie zawsze do tego się stosują.
    Jak wiadomo nie od dziś prawo jest niejednoznaczne, a interpretacja należy z reguły do urzędników i policji, zawsze można się odwołać.

    Oczywiście karę nie nakłada starostwo, tylko policja, np. przy kontroli. To ku gwoli właściwego zrozumienia!

    A wracając do tematu, to dochodzi jeszcze podatek w urzędzie za zakup auta jeżeli kwota powyżej 1000pln. :D

    0
  • #5 17 Gru 2011 21:28
    tzok
    Moderator Samochody

    SauerMauser napisał:
    A wracając do tematu, to dochodzi jeszcze podatek w urzędzie za zakup auta jeżeli kwota powyżej 1000pln.
    Kupując na fakturę nie ma PCC.

    0
  • #6 17 Gru 2011 21:49
    SauerMauser
    Poziom 21  

    tzok napisał:
    Kupując na fakturę nie ma PCC.


    Naturalnie, umknęło mej uwadze. :D

    0
  • #7 17 Gru 2011 22:44
    radifumi
    Poziom 12  

    Gdybym go nie rejestrował na siebie i sprzedał to opłaty takie jak akcyza,recykling i inne oraz dotrzymanie terminu rejestracji przechodzą już na nowego właściciela nie wiem czy dobrze myślę,czy ja też muszę płacić vat od sprzedaży gdy kupuje na fakture vat marża?gdybym go rejestrował na siebie wtedy rzecz jasna ja muszę płacić akcyze,recykling a i tak chyba nie moge go sprzedać bo dostane miękki dowód na 30 dni(dopiero po tym okresie można sprzedać z tego co wiem).

    0