Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset komputera, niebieski ekran.

16 Gru 2011 12:00 2869 5
  • Poziom 2  
    Witam. Podczas ogladania filmow np. You Tube choc nie zawsze resetuje mi sie komputer. Przegladalem rozne fora i pisano bardziej ze wskazanie na pamiec Ram. Wykonalem kilkakrotnie test programem BurnlnTest V7.0 i wychodzi ze pamiec ram jest ok. Oto konfiguracja sprzetu:

Windows XP Profesional
    Pentium Dual-Core CPU E6500 @ 2.93GHz
    2.0 GB RAM DDR3
    NVIDIA GeForce GTS 250
    Dysk 466 GB
    Plyta Asus

Nie wiem co jeszcze moze byc potrzebne? Przegladarka Firefox i Najnowszy adobe flash.

Reset komputera, niebieski ekran.
  • Moderator
    Miałem kiedyś identyczny problem. Testy również nie wykazywały niczego. Jednak po wymianie pamięci RAM na identyczne banki jednego producenta problem zniknął.
  • Poziom 43  
    Enikace napisał:
    Plyta Asus

W odróżnieniu od Forda T, który mógł być w dowolnym, byle czarnym, kolorze, ASUS ma szerszą "paletę" w swej ofercie.

Zmiana Flasha, zmiana przeglądarki, inna wersja driverów grafiki itp. jakiś efekt przynoszą?
  • Poziom 2  
    Na Chromie ten sam numer sie dzieje. Gdzies wyczytalem ze to moze byc problem nvidii nad ktorym pracują. Ramu mam jedną kość
  • Poziom 36  
    Witam.
    Jeżeli już chcesz testować RAM, to rób to spod poziomu DOS-a, używając Memtesta albo GoldMemory (który jest bardziej czuły od Memtesta). Tak jak pisze kolega Matuzalem, sprawdź na innych sterownikach do grafiki (oczywiście wcześniej usuń stare Driver Cleanerem). Informacja o zasilaczu (marka i moc) też mogłaby zawęzić trop poszukiwań. Mój PC podczas przeglądania YT również wywalał BSOD-y. Gdy zamieniłem zasilacz no-name 350 W na Tagana 500 W, problem ustąpił. Poza tym jeszcze jedna kwestia: czy kod błędu na BSOD (np. 0xDEADBEEF, 0x0000007B) jest zawsze taki sam? Żeby PC automatycznie się nie resetował po wystąpieniu BSOD-a, wyłącz automatyczne ponowne uruchamianie komputera po awarii (Win + PauseBreak -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia -> Awaria systemu -> Automatycznie uruchom ponownie - odznacz). Ułatwi ci to spisanie kodu błędu i będziesz mógł spokojnie zrobić zdjęcie BSOD-a.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    A podczas włączania komputera wyłącza restartuje się czasami pokazując taki niebieski ekran?
    Miałem kiedyś podobny problem i był spowodowany tym, że Avast czymś wadził,
    odinstalowałem i wszystko było jak należy.