Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung R510 - nieprawid這wy d德i瘯

Krotexun 16 Dec 2011 17:45 1849 7
Wago
    Krotexun
    Level 10  
    Witam,
    przedwczoraj ogl康a貫m film. Mam monitor Fujitsu Siemens X-22W-1 model: WBZA. Monitor jest pod陰czony pod wyj軼ie VGA z laptopa Samsung R510. Ponadto wyj軼ie s逝chawkowe z laptopa pod陰czone jest pod wej軼ie chinch(przej軼i闚ka) do wie篡 Sony MHC-RG222. Podczas ogl康ania filmu, nagle obraz na monitorze zacz掖 "przeskakiwa", a z g這郾ik闚 zacz窸o wydobywa si buczenie, bardzo g這郾e. Po szybkim 軼iszeniu domy郵i貫m si 瞠 jest gdzie zwarcie a d德i瘯 jest w豉郾ie z powodu zwarcia. Szybko od陰czy貫m monitor od laptopa i wy陰czy貫m wie輳. Po ponownym w陰czeniu wie篡, wszystko by這 ok, podg這si貫m na maxa i 瘸dnego buczenia ani bzyczenia nie by這, ale gdy tylko zetkn掖em obw鏚k kabla VGA(mas) z mas przy wej軼iu w laptopie, zn闚 bzycza這 w g這郾ikach, jednak ju ciszej. Wczoraj wieczorem pod陰czy貫m poprzez przed逝瘸cz wszystko(豉dowarka do laptopa, monitor i drukark) pod inne gniazdko. Zapomnia貫m doda, 瞠 gdy pod陰czy貫m drukark pod laptopa to tak samo przy zetkni璚iu masy od kabla usb od drukarki z wej軼iem usb w laptopie, zn闚 s造cha by這 bzyczenie. Po pod陰czeniu tych rzeczy pod to inne gniazdko i pod陰czeniu zn闚 drukarki nie s造sza貫m ju buczenia, wi璚 podg這si貫m wie輳. Przy 20 stopniu g這郾o軼i na 30 stopni max, zn闚 us造sza貫m bzyczenia jednak瞠 ju ma貫, a podg豉szanie wyj軼ia s逝chawkowego nic nie zmienia w g這郾o軼i bzyczenia. Dzisiaj postanowi貫m odkurzy za biurkiem, wi璚 wyj掖em wszystkie kable, zosta tylko jeden przed逝瘸cz pod kt鏎y pod陰czone s: 豉dowarka do laptopa, drukarka, router oraz zasilacz od anteny internetowej. monitor za pod陰czy貫m pod inny przed逝瘸cz poci庵ni皻y od gniazdka w drugim rogu pokoju. Pod ten przed逝瘸cz, co pod陰czony jest monitor, jest pod陰czona te wie瘸. Nadal po podg這szeniu do 20stopni s造cha buczenie a wraz z podg豉szaniem wie篡, powi瘯sza si ono, ale gdy podg豉szam wyj軼ie s逝chawkowe z laptopa to buczenie nie wzrasta. Dodam, 瞠 nie mam w 瘸dnym z gniazdek masy, a pod tymi gniazdkami wszystko dzia豉. Monitor mam 4 lata, ale pod laptopa pod陰czam go od 2 miesi璚y codziennie, to pierwsza taka sytuacja. Je郵i kto wie co mo瞠 by tego przyczyn, to prosz o odpowiedzi. A je郵i kto chce wi璚ej informacji, to te niech pisze.

Powiem jeszcze tylko, 瞠 pod陰cza貫m pod laptopa inny monitor oraz inne g這郾iki i nic nie bzycza這 anie nie bucza這.

A i kto mi dzisiaj podpowiedzia, 瞠 mog豉 mi p鎩嗆... chyba faza, czy to mo磧iwe, powiem szczerze, 瞠 przed trzema dniami tutaj by造 3 przed逝瘸cze i wiele innych rzeczy w陰czonych.
  • Wago
    helmud7543
    Level 43  
    Niech najpierw elektryk posprawdza czy wszystko z zasilaniem jest ok - problemu nie by這 i nagle wyst徙i wi璚 trzeba to sprawdzi.
  • Wago
    Krotexun
    Level 10  
    Wi璚 najpierw sugerujesz sprawdzi instalacj elektryczn? Mo磧iwe, 瞠 poprzez ilo嗆 pod陰czonych sprz皻闚 u mnie oraz kilku innych poza moim pokojem a z tego obiegu sprawi豉 瞠 co posz這?
    helmud7543
    Level 43  
    Nie wiem, mo瞠 jest jakie przebicie na mas. Tak skomplikowanie to opisa貫 瞠 nie 豉pi si co do czego jest pod陰czone.
    Krotexun
    Level 10  
    Dobra, wi璚 tak po kr鏒ce: Do laptopa jest pod陰czony monitor oraz wie瘸(d德i瘯), i laptop(豉dowarka) jest pod陰czony pod jedno gniazdko, a wie瘸 i monitor pod drugie. I po pod陰czeniu monitora pod lapka jest buczenie w g這郾ikach.
    Kasek21
    Level 43  
    Jak podepniesz pod to samo gniazdko to taki efekt wyst瘼uje?
    Krotexun
    Level 10  
    Tak, pod jakiekolwiek gniazdka podepn, no, podpina貫m laptopa pod monitor w drugim ko鎍u domu i tak jest ju inna "linia" z innych "puszek" w 軼ianach i tak nie buczy.
    Krotexun
    Level 10  
    Witam,
    Problem rozwi您any. Ufff... Kable g這郾ik闚 s za kr鏒kie 瞠by starczy造 do wie篡 wi璚 s po陰czone z kablami audio i przy prawym g這郾iku na 陰czeniu nie by這 izolacji, wysz這 wszystko podczas sprz徠ania. Kabelki si z陰czy造 i robi造 zwarcie, dziwne tylko, 瞠 brz璚za這 dopiero po pod陰czeniu monitora, ale ju to nie robi r騜nicy, gdy wszystko jest dobrze, poniewa kable s ju zaizolowane.

Zamykam temat

P.S
    Dzi瘯uj za pomoc tym co radzili co zrobi.