Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilot uniwersalny IR a ekran sterowany radiowo jak to pogodzić?

16 Dec 2011 19:26 3291 9
  • Level 9  
    Witam pisze ponieważ kupiłem pilota uniwersalnego Harmony One, bo drażni mnie plątanina pilotów i miał on zastąpić wszystkie piloty i tak też się stało, ale nie do końca.
    Otóż wszystkie urządzenia, które posiadam sterowane są przez piloty IR, niestety - prócz jednego mianowicie ekran do projektora jest sterowany pilotem RF i niestety, ani ten pilot, ani żaden inny logitecha nie obsłuży urządzeń RF (prócz przedłużacza pilotów dedykowanego ).
    Co mogę zrobić czy jest jakiś konwerter sygnału IR na RF ?
    Czy łatwiej np przerobić urządzenie sterujące ekranem z radiowego na IR jeśli tak, to jak lub kto by to mógł zrobić?
    Pilot ma tylko trzy przyciski w dół w górę i stop, więc skomplikowane specjalne nie jest.
    Proszę o pomoc.
    pzdr.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam.
    poldeczek1 wrote:
    jak to pogodzić?

Nie trzeba niczego "godzić". Skoro do sterowania ma być używany uniwersalny nadajnik IR i urządzenie sterowane (ekran) nie posiada odbiornika (dekodera) podczerwieni, to taki odbiornik należy wykonać. Na forum jest wiele opisów takich układów, np.:
    http://www.google.pl/search?q=Odbiornik+stero...&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
    http://www.google.pl/search?q=Odbiornik+RC5++...&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
    i podobne.
    Taki odbiornik może bezpośrednio sterować "ekranem", wykorzystywanie go jako konwertera do sterowania radiowego jest - moim zdaniem - niecelowe (choć możliwe).
    Jest także oferta na zestawy do samodzielnego montażu:
    http://sklep.avt.pl/p/pl/48464/programowany+o...+plytka+drukowana+i+zaprogramowany+uklad.html
    Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
    poldeczek1 wrote:
    Bardzo dziękuje za odpowiedz czyli jak kupie ten PROGRAMOWANY ODBIORNIK ZDALNEGO STEROWANIA złoże go bo na tyle mi starczy może doświadczenia w tej dziedzinie to jak to dalej podlączyć aby to działało ?

Nie wiem, czy wystarczy - sam oceń.
    Zestawów w ofercie jest kilka - ten, na przykład, jest trochę "nadmiarowy", ale dokładnie opisany:
    http://sklep.avt.pl/photo/_pdf/AVT390.pdf
    Nie wiem, jak inne - nie czytałem wszystkiego (i żadnego z tych układów nie składałem).
    Natomiast podłączenie dowolnego odbiornika do "ekranu" będzie wymagało znajomości dokumentacji i/lub pewnego doświadczenia.
  • Level 9  
    A czy będzie się dało to podłączyć aby działało i radiowe i podczerwone sterowanie?
    to jest dokładnie taki sterownik jaki posiadam http://allegro.pl
    3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Zastanawia mnie co powoduje że ekran rozwija się i zwija do danej pozycji czy jest to zaprogramowane czasowo czy impulsowo obstawiam raczej to drugie i czy nie jest to czasem zaprogramowane w tym sterowniku ręcznym i jak go usunę czy nie będzie problemu?
    poldeczek1 wrote:
    A czy będzie się dało to podłączyć aby działało i radiowe i podczerwone sterowanie?

Na wyjściach odbiornika IR mogą być np. przekaźniki (chyba najprostsze rozwiązanie dla początkującego), których styki będą zwierać odpowiednie pola przycisków w nadajniku radiowym (lub stacjonarnym naściennym panelu sterowania).
    poldeczek1 wrote:
    co powoduje że ekran rozwija się i zwija do danej pozycji

Może są zastosowane wyłączniki krańcowe?
    poldeczek1 wrote:
    odbiornik ten

Ten, czyli który?
    Trzeba dokładnie przeczytać instrukcję obsługi (programowania). Jeśli dostępne opcje nie odpowiadają Twoim wymaganiom, to może być potrzebna "głębsza" ingerencja w układ sterownika ekranu, poszukanie innego odbiornika IR (przykładowe linki podałem) lub ... opracowanie (napisanie programu) własnego odbiornika.
  • Level 9  
    prezeswal wrote:
    poldeczek1 wrote:
    odbiornik ten

Ten, czyli który?

Ten 8 kanałowy do którego podałeś mi link !
    a czy nie prościej by jakiś translator zastosować który by tłumaczył kod IR na radiowy. Jest w ogóle coś takiego?
    przecież są radiowe przedłużacze pilotów wiec jakoś musi to działać na podobnej zasadzie
    poldeczek1 wrote:
    jakiś translator zastosować który by tłumaczył kod IR na radiowy

prezeswal wrote:
    Skoro do sterowania ma być używany uniwersalny nadajnik IR i urządzenie sterowane (ekran) nie posiada odbiornika (dekodera) podczerwieni, to taki odbiornik należy wykonać.

I tymi cytatami kończę moje próby pomocy w tym temacie.