Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Odea Go regulacja mocy kawy

16 Gru 2011 21:07 4726 1
 • Poziom 10  
  Czy można regulować moc kawy w tym modelu? Np. chcę zrobić jedną mocną i zaraz drugą lżejszą bez poważniejszych zmian (tj. kręceniem kluczem w młynku aby zmienić grubość mielenia ziaren)

  Zauważyłem, że główna regulacja wielkości filiżanki kawy jedynie zmienia ilość podanej wody..
  Automatyka sypie taką samą ilość kawy. Czy mam rację?
  Czyżby trzeba było przerywać proces i dolewać wody z dyszy?

  Dodam na marginesie, że to mój drugi ekspres.. Pierwszy po uruchomieniu wg. instrukcji zaczął przeciekać...
  Najpierw samooczyścił się, później prysnął parą, później wodą i jak doszło już do zaparzenia kawy zaczął przeciekać gdzieś w środku.. Cieknąca woda spod expresu była zimna. Więcej już ani nie prysnął parą , ani wodą.. Przy każdorazowej próbie zrobienia czegokolwiek woda leciała od spodu w dużych ilościach.

  Dobrze, że sklep na miejscu wymienił automat na drugi, nowy. To na plus , ale minusem jest to, że sprzedawca widocznie w błąd mnie wprowadził, mówiąc że da się w nim zmieniać moc kawy.... Czy da się na pewno?
  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Witaj Wadolek,

  W ekspresie, który wskazujesz rzeczywiście nie możesz manipulować mocą kawy – np. poprzez zmianę ustawień młynka. Opcja taka występuje w ekspresach z linii Odea, ale w innych modelach: Odea Cappuccino oraz Odea Giro.

  Jeśli zależy Ci na zmianie smaku kawy, możesz ewentualnie zdecydować się na inne ziarna:
  - jeśli lubisz kawę delikatną, słodką – wybierz ziarna arabiki,
  - jeśli wolisz lekki posmak goryczki – zdecyduj się na mieszankę arabiki z robustą (np. z 30-procentową zawartością arabiki).

  Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania dotyczące użytkowania ekspresu – zapraszam Cię do kontaktu bezpośredniego na ekspertsaeco(malpa)philips.com. Chętnie odpowiem na Twoje pytania.

  Pozdrawiam,
  Ekspert Philips Saeco
  ____________________
  Ekspert Philips Saeco, udzielam porad i odpowiadam na Państwa pytania dotyczące ekspresów do kawy Philips Saeco. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.