Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat instalacji el. Mitsubishi Pajero 2 95 r

suinam 16 Gru 2011 23:23 5784 3
  • #1 16 Gru 2011 23:23
    suinam
    Poziom 9  

Witam
    Koledzy poszukuje jak w temacie schematu instalacji elektrycznej do Pajero z 95 roku, język dowolny :)
    Nie moge sobie poradzić z czujnikami krańcowymi drzwi pasażera kierowcy i klapy tylnej, gdzieś jest jakieś "cos" co powoduje że to nie działa :). Co dziwniejsze na czujnikach jest prąd około 6v, czy to normalne??
    Jak kupiłem autko to po otwarciu drzwi zapalał się kontrolka na panelu, że drzwi są otwarte i działało światło w kabinie, teraz już nie bangla.
    Alarm w samochodzie też nie widzi otwartych drzwi.

-1 3
  • #2 17 Gru 2011 02:40
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

A jak to zmierzyłeś? Wypiąłeś na czas pomiarów zasilanie lampki? Dokopałeś się do przewodów? Sprawdziłeś dokąd prowadzą i czy znajdziesz je przy lampce? Sprawdziłeś zasilanie na lampce? COKOLWIEK???

0
  • #3 19 Gru 2011 09:02
    suinam
    Poziom 9  

Witaj

odkręciłem lampke w podsufitce i podpiąłem tam masę i zaświeciło się światełko i kontrolka na pulpicie, prześledziłem przebieg kabla od lampki bezpieczników i na tym odcinku jest ok.
    Prąd stwierdziłem na podstawie pomiaru miernikiem na kabelkach wychodzących od czujnika krańcowego w drzwiach, potem rozgrzebałem połowę instalacji tyłu pod siedzeniem i doszedłem do takiej kostki we wnęce pod siedzeniem i tam też jest na kabelkach te 6v. Kable są całe i nie uszkodzone.
    Z szukaniem doszedłem do czujnika nr 2 (na rysunku) i dla tego szukam jakiegoś schematu instalacji.

Schemat instalacji el. Mitsubishi Pajero 2 95 r

0
  • #4 21 Kwi 2012 15:43
    sinner86
    Poziom 2  

I jak z wynikami prac, bo w moim Pajero stało sie z dnia na dzień dokładnie to samo.

2