Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schemat instalacji el. Mitsubishi Pajero 2 95 r

suinam 16 Dec 2011 23:23 7101 3
    suinam
    Level 10  
    Witam
    Koledzy poszukuje jak w temacie schematu instalacji elektrycznej do Pajero z 95 roku, język dowolny :)
    Nie moge sobie poradzić z czujnikami krańcowymi drzwi pasażera kierowcy i klapy tylnej, gdzieś jest jakieś "cos" co powoduje że to nie działa :). Co dziwniejsze na czujnikach jest prąd około 6v, czy to normalne??
    Jak kupiłem autko to po otwarciu drzwi zapalał się kontrolka na panelu, że drzwi są otwarte i działało światło w kabinie, teraz już nie bangla.
    Alarm w samochodzie też nie widzi otwartych drzwi.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A jak to zmierzyłeś? Wypiąłeś na czas pomiarów zasilanie lampki? Dokopałeś się do przewodów? Sprawdziłeś dokąd prowadzą i czy znajdziesz je przy lampce? Sprawdziłeś zasilanie na lampce? COKOLWIEK???
  • Multimetr Fluke
    suinam
    Level 10  
    Witaj

odkręciłem lampke w podsufitce i podpiąłem tam masę i zaświeciło się światełko i kontrolka na pulpicie, prześledziłem przebieg kabla od lampki bezpieczników i na tym odcinku jest ok.
    Prąd stwierdziłem na podstawie pomiaru miernikiem na kabelkach wychodzących od czujnika krańcowego w drzwiach, potem rozgrzebałem połowę instalacji tyłu pod siedzeniem i doszedłem do takiej kostki we wnęce pod siedzeniem i tam też jest na kabelkach te 6v. Kable są całe i nie uszkodzone.
    Z szukaniem doszedłem do czujnika nr 2 (na rysunku) i dla tego szukam jakiegoś schematu instalacji.

Schemat instalacji el. Mitsubishi Pajero 2 95 r
    sinner86
    Level 2  
    I jak z wynikami prac, bo w moim Pajero stało sie z dnia na dzień dokładnie to samo.