Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja sklepu internetowego na darmowym oprogramowaniu

dawid5030 17 Gru 2011 10:21 1946 6
  • #1 17 Gru 2011 10:21
    dawid5030
    Poziom 15  

Witam wszystkich kolegów, na zaliczenie przedmiotu muszę utworzyć sklep internetowy posługując się tylko darmowym oprogramowaniem. To już wybrałem mianowicie PrestaShop jest podobno najlepszy i co za tym idzie zupełnie za darmo, nie mam natomiast serwera na którym mógłbym owy sklep zainstalować (wrzucić pliki , skonfigurować itp) co mi możecie polecić ? Powiem szczerze że kompletnie się na tym nie znam, ani na php, mysql czy serwerach htp. Prosze o pomoc, pozdrawiam biedny student z Torunia :D

0 6
  • #2 17 Gru 2011 21:53
    arkwyl
    Poziom 22  

Jest wiele darmowych dostawców serwerów: ohv, cba. Jeśli nie przeszkadzają ci reklamy to polecam www.cba.pl,, php5, mysql, ftp, wszystko można zainstalować w klikalny sposób. Ograniczenie to wielkość jednego pliku, nie może on przekroczyć 5MB. Nie myślałeś nad VirtueMart?

0
  • #3 18 Gru 2011 12:11
    dawid5030
    Poziom 15  

Wybrałem www.cba.pl założyłem konto i mam problem przy dodawaniu plików na serwer ftp, mianowicie przy dodawaniu pliku prestashop.rar przy kliknięciu wyślij nic się nie dzieje, jest może jakiś dobry klient ftp żeby z poziomu windows-a go wybrać ??

0
  • #4 18 Gru 2011 12:47
    piterus99
    Poziom 43  

Przypadkiem nie trzeba go rozpakować przed wrzuceniem na serwer?
    Co studiujesz?

0
  • #5 18 Gru 2011 13:15
    dawid5030
    Poziom 15  

Trzeba :D ale jest tam opcja rozpakowania, a pliki można dodawać tylko pojedynczo więc dlatego tak robię. Aktualnie doszedłem do wniosku ze przez Total Comandera da się to zrobić i właśnie wrzucam pliki zobaczymy co to będzie.

Dodano po 17 [minuty]:

a więc wrzuciłem pliki na serwer. Aby uruchomić proces instalacji prestashop należy dodać "install" w moim przypadku będzie to "http://www.dawidsklep.cba.pl/presta/install/"
    niestety proces ten nie chce ruszyć wywala mi błąd: Parse error: syntax error, unexpected $end, expecting '(' in /var/www/virtual/dawidsklep.cba.pl/presta/install/classes/ToolsInstall.php on line 59.
    Co to może być ??

0
  • #6 28 Lut 2012 16:25
    malyserwis
    Poziom 9  

Jeśli chodzi o prestę, to Panowie spojrzyjcie na takie cudo jak elaboro online system, ja na tym prowadzę mały serwis komputerowy, ale oni mają bardzo fajnie też zorganizowany sklep oparty o prestę, to jakby moduł takiego wikęszego systemu i całkiem zgrabnie to chodzi, jest niedrogie (ceny jak za zwykły hosting) i uprzedzam pytania nie jestem u nich na prowizji, choć nie kryję do chłopaków sympatii bo bardzo się starają i często mi pomagali.

0
  • #7 25 Mar 2012 17:35
    dawid5030
    Poziom 15  

Tak kolego tylko u mnie to wszystko musi być po prostu na darmowym oprogramowaniu jak i hostingu - nie jest to z mojej inicjatywy, taki wymóg po prostu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo