Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka cewka i jaki kondensator do filtra dolnoprzepustowego do glośnika 200w

17 Gru 2011 11:31 4193 6
  • Poziom 9  
    Witam

Mam taki problem nie wiem jaka cewke(cewki) i jaki kondensator wybrac do PROSTEGO Filtra dolnoprzepustowego do glosnika 200W(20cm) jest podłączony pod mostek 2 x 100W z wzmacniacza nie znam sie na tym zabardzo probowalem znalezc w necie ale nie znalazlem zadnej konkretnej odpowiedzi dlatego zwracam sie z ta sprawa do was :)
  • Moderator CarAudio
    Chcesz pasywnie ciąć suba? Jaki to wzmacniacz , bo może ma LPF na pokładzie , ba w ostateczności za 20zł kupisz aktywny filtr na RCA i po sprawie.
  • Poziom 9  
    powalla napisał:
    Chcesz pasywnie ciąć suba? Jaki to wzmacniacz , bo może ma LPF na pokładzie , ba w ostateczności za 20zł kupisz aktywny filtr na RCA i po sprawie.

Tak pasywnie mój wzmacniacz to jakiś zwykły 400W KINDHER

i nie posiada żadnych filtrów itp jest tylko regulacja front i rear pod wzmacniacz mają być podpięte 2 głośniki 120W 3-drożne i głośnik basowy 30x25x20 200W brakuje mi już tylko filtra do głośnika basowego i mogę wziąść się za montaż
    także zależało by mi żeby ktoś mi wyliczył jaka cewkę (cewki) i jaki kondensator do tego zamontowac i juz wtedy sobie poradzę :)
  • Moderator CarAudio
    Nie robi się pasywnych filtrów LPF , kup zwrotnicę na RCA SUB50 za 28zł i po sprawie.

• Poziom 9  
    No rozumiem ale przyjmijmy ze Ja chce sobie zrobic zwykly filtr dolno przepustowy bo w sumie to ten glosnik to chce zrobic bardziej dla zabawy a nie tylko po to zeby go zrobic :)
  • Moderator CarAudio
    Wiesz dla zabawy to wpisałbyś w google "kalkulator zwrotnic" i sam bym sobie policzył ;)

PS: wiesz że taki "dobry" filtr będzie baardzo duży? Cewka wielkości puszki piwa ,drut 2mm, że o jej cenie nie wspomnę (stówka jak nic) . Nie wspomnę też że taki pasywny LPF "zeżre" Ci masę mocy ze wzmacniacza dla suba ...no ale to Twój cyrk ;)
  • Poziom 9  
    powalla napisał:
    Wiesz dla zabawy to wpisałbyś w google "kalkulator zwrotnic" i sam bym sobie policzył ;)

PS: wiesz że taki "dobry" filtr będzie baardzo duży? Cewka wielkości puszki piwa ,drut 2mm, że o jej cenie nie wspomnę (stówka jak nic) . Nie wspomnę też że taki pasywny LPF "zeżre" Ci masę mocy ze wzmacniacza dla suba ...no ale to Twój cyrk ;)

Dla zabawy juz wpisywalem w google kalkulator ale i tak nie bardzo jakies dziwne wartosci powychodzily dlatego napisalem tutaj posta.