Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migoczą żarówki na nowym agregacie prądotwórczym Fogo

17 Gru 2011 11:34 5224 10
  • Poziom 8  
    Kupiłem jednofazowy agregat Fogo 2,4kVA z AVR-em.
    Czy jest to normalne, że żarówki tradycyjne i halogenowe migoczą? Migotanie ma wysoką częstotliwość, ale jeszcze można je wychwycić okiem.
    Problem występuje zawsze - przy małym, średnim i dużym obciążeniu.

Może agregat zamiast sinusoidy daje prostokąt i tym to jest spowodowane?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Agregaty są źródłami miękkim. Większość z nich posiada nadążny układ regulacji.
    Przy zwiększeniu obciążenia następuje chwilowy spadek napięcia i częstotliwości, co powoduje migotanie żarówki. AVR to układ regulacji nadążnej. Możliwe że posiada źle nastawione parametry regulacji. Sprawdź też czy napęd spalinowy dostaje odpowiednio dużo paliwa w trakcie pracy przy stałym bociązeniu.
    Ważne jest jeszcze jakie odbiorniki podpinasz pod agregat.
    Tylko niektóre trójfazowe agregaty przemysłowe posiadają układ regulacji, który zapewnia utrzymywanie poprawnego napięcia i częstotliwości przy obciążeniu do około 70% mocy znamionowej agregatu.
  • Poziom 8  
    Dzięki za odpowiedź.

INTOUCH napisał:

Sprawdź też czy napęd spalinowy dostaje odpowiednio dużo paliwa w trakcie pracy przy stałym bociązeniu.

W jaki sposób się to sprawdza?

INTOUCH napisał:

Ważne jest jeszcze jakie odbiorniki podpinasz pod agregat.

Problem był przy odbiornikach rezystancyjnych, konkretnie to sprzęt RTV, komputerowy, oświetlenie. Podłączam też lodówkę i pompę CO, ale problem był też przed włączeniem tych urządzeń. Średnio obciążenie wynosi ok. 350-800W. Zmierzyłem jednokrotnie napięcie i wynosiło 232V.

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie sprawy do serwisu? Bo w końcu to nowy sprzęt i kosztował nie małe pieniądze - ok. 2700zł.
  • Poziom 30  
    Wątpię czy ci w serwisie uwzględnią.
    Agregaty nadają się do podtrzymywania właśnie takich urządzeń jak telewizor, lodówka, pompa CO, a nie oświetlenie ,które jest bardzo wrażliwe na zmiany napięcia i częstotliwości. Agregat to nie sztywna sieć zasilająca.
    Jeśli chodzi o silniki spalinowe to nie bardzo się znam i nie powiem ci co powinieneś dokręcić lub odkręcić, żeby zwiększyć dopływ paliwa.
  • Poziom 8  
    Właściwie to jeżeli obciążenie nie ulega zmianie, to napięcie powinno być stałe jeżeli jest AVR. Czyli wychodzi na to, że częstotliwość prądu/napięcia z prądnicy jest zbyt niska?
  • Poziom 30  
    Zmierz przy obciążeniu 10% i 50% napięcie i częstotliwość.
    Tylko wykonaj pomiar w czasie a nie danej chwili.
    Niektóre agregaty też nie lubią pracować gdy są nieobciążone.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Jeżeli urządzenie jest nowe, być może ma jakieś usterki fabryczne np.

1. Uszkodzony lub obruszony (podczas transportu) przewód WN,
    2. Kiepska, lub źle dokręcona świeca
    3. jakość paliwa
    4. źle ustawiony regulator napięcia (ale to lepiej w serwisie)

Możesz sprawdzić jak regulator reaguje na zmianę obciążenia używając czajnika bezprzewodowego (załączając go i wyłączając).
  • Poziom 43  
    enzzzo napisał:

i kosztował nie małe pieniądze - ok. 2700zł.

Jaja sobie robisz porządny sprzęt to 10 razy tyle.
    AVR reguluje napięcie, jedne lepiej inne gorzej ( profesionalny AVR potrafi kosztować tyle co twój agregat ). Takie zabawki ( bo to produkt agregato podobny ) mają spore problemy z częstotliwością i pewnie tu leży pierwszy problem. A drugi to taki że to co pojawia się na wyjściu mało przypomina sinusojdę. Bardziej śmietnik z różnymi harmonicznymi.
  • Poziom 8  
    Ok, sprawdzę świecę i przewód WN.

kkknc napisał:
    Jaja sobie robisz porządny sprzęt to 10 razy tyle.

Masz rację, przesadziłem. Ale pisząc, że Fogo robi produkty agregatopodobne też przesadzasz. Produkt agregatopodobny za 2600zł, który można dostać na allegro ma 8,8 kVA mocy, AVR i rozruch elektryczny. Jednym słowem full wypas. Mój ma tylko 2,4kVA, AVR i silnik Mitsubishi. Chodziło mi o to, że agregat który kupiłem to nie chińszczyzna w bardzo kiepskim wydaniu, wysokiej jakości sprzęt to też nie jest.
    Ale fogo powinien być całkiem przyzwoity, tylko chyba miałem pecha i trochę wadliwy model mi się trafił.
  • Poziom 43  
    Kolego wcale nie przesadziłem oni robią swoje ramy i wstawiają firmowe silniki ( tych tańszych serii ), ale prądniczki to już z Chin i nie jest to produkt najwyższych lotów ( patrz cena, ) ale też nie totalne albuminowe g...
    A to co na allegro, to ma te paramerty tylko na papierze albo jak wolisz na monitorze.
  • Poziom 20  
    kkknc napisał:
    ale prądniczki to już z Chin i nie jest to produkt najwyższych lotów ( patrz cena, ) ale też nie totalne albuminowe g...

Prądnice Sincro zostały zaliczone do chińskiego g....na - świat się kończy ! ROTFL !
    To ciekawe co nam zostaje ? NSM MeccAlte i Linz
    Jeśli agregat 2,4 kVA z AVR w cenie 2700 to nie jest górna półka. To poprosimy o informację jaki silnik i jaka prądnica byłaby dobra ! Oczywiście benzynowa półka ;)