Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner RFT Rema SR3930 - bardzo cicho gra

17 Gru 2011 13:54 1976 9
  • Poziom 17  
    Kupiłem właśnie wymieniony w temacie amplituner. Niestety bardzo cicho gra - na rozkręconym do maksimum potencjometrze głośność dźwięku ustępuje laptopowym głośnikom. Sprzęt ma teoretycznie ma na wyjściu 13 W, więc cudów się nie można spodziewać, ale mimo wszystko nie chce mi się wierzyć, żeby tak cicho grał.

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi odnośnie tego, co mogło ulec uszkodzeniu.
    Amplituner RFT Rema SR3930 - bardzo cicho gra
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jaki jest poziom wysterowania wejścia, z którego korzystasz? Z jakiego wejścia korzystasz?

GM
  • Poziom 17  
    Korzystam z tunera FM. Wejść CASS/PHONO jeszcze nie wypróbowałem.
  • Poziom 17  
    Podłączyłem źródło dźwięku pod wejście CASS/PHONO i działa z przyzwoitą głośnością. Tylko z tunera FM dźwięk jest zbyt cichy.
  • Poziom 26  
    Zacznij kolego od poszukania schematu. Upewnij się, że końcówka mocy działa poprawnie. Zakładam, ze nie masz generatora. Ja kiedy chcę sprawdzić czy końcówka działa poprawnie poślinionym palcem dotykam we wzmacniacza mocy. Mam wtedy w głośniku wizg bądź warkot. Oczywiście najpierw muszę być pewien, że napięcie jest bezpieczne. ( tam gdzie dotykam ) Ale generalnie SCHEMAT. Chyba, że zidentyfikujesz miejsce gdzie wychodzi sygnał z radia. Przedwzmacniacz sprawdzałeś?
  • Poziom 17  
    Zbyt cichy dźwięk jest zarówno z tunera FM jak i SW oraz MW. Ze sprzętu laboratoryjnego mam tylko oscyloskop i zasilacz laboratoryjny. Generatora jeszcze się nie dorobiłem. Póki co jeszcze nie sprawdziłem niczego wewnątrz - zbyt cienki jestem w tym temacie żeby dać sobie radę bez schematu. Zabieram się zatem za poszukiwania schematu.
  • Poziom 17  
    Jeżeli nie znajdziesz schematu to tak jak napisałem, spisz nazwy scalaków i sciągnij ich aplikację. Tam będziesz miał wartości napięć zasilających, wejściach i wyjściach sygnałów, a jak masz oscyloskop to będziesz mógł zaobserwować ampitudę sygnałów. Powodzenia.
  • Poziom 17  
    Udało mi się w końcu znaleźć przyzwoitą instrukcję serwisową. Liczę, że komuś bardziej niż ja obeznanemu w temacie uda się wytypować potencjalną przyczynę.

Serwisówka w załączniku.