Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tel doro 1450 podczas rozmowy dźwięk w słuchawce cichy

17 Gru 2011 15:54 1817 8
  • Poziom 9  
    Witam

Mam tel doro 1450 i instrukcje do niego. Wszystko działa ok oprócz tego że podczas rozmowy dźwięk w słuchawce jest cichy. Nic na ten temat nie ma w instrukcji. Kasowanie ustawień słuchawki też nic nie dało. Czy ktoś miał podobny problem?.

Pozdrawiam
    Jarek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny dla użytkowników
    Być może wkładka słuchawkowa jest uszkodzona, np. na skutek upadku. Najprościej będzie na próbę podstawić inną.
  • Poziom 9  
    no jakbym miał to bym spróbował ale niestety nie mam :(
    Słuchawka może być od jakiegoś telefonu stacjonarnego i podłączona na próbę za pomocą dłuższych kabelków (po odłączeniu oryginalna).
    Wtedy to będziesz wiedział czy szukać oryginalnej (lub odpowiednika, który będzie pasował). Inaczej tego nie sprawdzisz, bo niby jak? Coś trzeba spróbować zrobić, skoro podejmujesz się samodzielnej naprawy.
  • Poziom 9  
    no ale to jest tel bezprzewodowy
    A w czym słychać rozmowę jeśli nie w słuchawce?
  • Poziom 9  
    Coś nie kumam piszesz żeby podłączyć słuchawkę z tel stacjonarnego do tel bezprzewodowego. A możesz mi powiedzieć jak skoro nie ma gniazdka na podłączenie słuchawki? Jeżeli chodzi o to że na linii jest "cicho" to nie jest bo wcześniej był inny tel i działało ok. Poprzez słuchawkę rozumiem to co się przykłada do ucha a telefon to rozumiem jako całość czyli słuchawka + baza.
    Rozbierasz słuchawkę bezprzewodową. W środku jest mała wkładka słuchawkowa (w której słyszysz rozmowę, sygnał). To ona jest podejrzana w pierwszej kolejności. Przypuszczam, że w domu nie znajdziesz zamiennika (na próbę) dlatego zasugerowałem ci podłączenie typowej wkładki słuchawkowej stosowanej w zwykłych telefonach stacjonarnych. Z uwagi na to, że są one większych gabarytów, zaproponowałem ci podłączenie takiej wkładki słuchawkowej na kabelkach (pomocniczych, tymczasowych) zamiast tej oryginalnej. Wszystko po to, bo przecież chcesz naprawić ten telefon. Tym testem potwierdzisz lub wyeliminujesz uszkodzenie samej wkładki słuchawkowej. Czy teraz zrozumiałeś o co chodzi?
  • Poziom 9  
    teraz kminie