Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy telewizor ok. 42"

17 Gru 2011 17:28 5686 27
  • Poziom 18  
    Witam, szukam jakiegoś telewizora do salonu. Przekopałem kilkanaście stron, ale nie wiem czy będzie pasował do tego pokoju i czy może coś innego zamiast LG.
    Nie wiem czy plazmę, czy lcd/led.
    Wybór padł na LG 42LV570S, a wymagania to:
    Jasny pokój z oknami na lewej od miejsca telewizora, pokój ma 4x10, a odległość od telewizora ~2m - stąd 42" (za mały/za duży?). Często oglądany z kuchni, więc przydałby się jakiś szerszy kąt i możliwość obracania na podstawce, chociaż to drugie nie jest tak bardzo konieczne. Raczej będą używane głośniki wbudowane. Przydałby się slot na karty SD, jeśli nie to usb, ale też nie jest to konieczne. 3D myślę, że nie potrzebne.
    TV częściej jest używany w dzień, w nocy przy zgaszonym świetle. Głównie do telewizji, rzadko coś po hdmi - komputer lub konsola. TV raczej nie zawiśnie na ścianie.
    Cena: do 3000zł, jak jakiś lepszy trochę drożej też może być.
    Mam nadzieję, że wystarczająco szczegółów.
    Pozdrawiam.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 14  
    Podpinam się do tematu - również planuję zakup TV LCD - a najlepiej LED 40/42" - myślałem o Samsungu ale nie wiem czy dobrze obstawiam...Philipsy,Sharpy i LG też są i to taniej....
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 18  
    Byłbym za Toshibą z powodu LEDów i wg. mnie lepsza firma niż Panasonic, tylko jak wygląda 100Hz przy 600Hz? Według testów obydwa wypadają dobrze, więc jaka jest różnica?
  • Poziom 11  
    kapq napisał:
    Jasny pokój z oknami na lewej od miejsca telewizora, pokój ma 4x10, a odległość od telewizora ~2m - stąd 42" (za mały/za duży?).

Panowie,
    posiadam jakis czas i plazmę i LCD, dlatego może przyda się to, co napiszę. Jeśli chcesz oglądać telewizor z odległości 2 m to na pewno nie 42" Maksymalnie 32", ewentualnie, jeśli pokój jest tak duży, to 37" plazma. Z drugiej strony piszesz, że pokój jest jasny, dlatego tu polecałbym LCD. Suma sumarum wychodzi 32" LCD/LED
  • Poziom 34  
    Mam plazmę 42G30 i oglądam obraz z odległości 2÷2,5m, bo tylko z tej odległości można zobaczyć szczegóły, które ma obraz FULL HD, a 32 cale z tej odległości to tak jak zwykły CRT czyli SD.
  • Poziom 18  
    Teraz stoi 32" i raczej nie widać różnicy SD/HD. Jest jakieś 2.5m, zależy jeszcze jak się leży (ok. 0.5m różnicy) i jeszcze tv można odsunąć o kolejne pół metra. Więc 42" będzie ok.
    Też jestem za LEDami, nawet dla mniejszego poboru prądu.
    Czyli zostaje ta Toshiba, czy jeszcze jakieś inne godne polecenia?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Godnym polecenia, moim zdaniem, jest model Sony EX500. Jest to naprawdę bardzo dobry model, no i posiada 100Hz.
  • Poziom 12  
    Dużo ludzi poleca Panasonica 42g30 a teraz znalazłem w tej cenie inny model PANASONIC TX-P42UT30E ma dodatkowo 3D wiec może to lepszy wybór? Ktoś sie wypowie?
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Czyli plazmę polecacie. Mogą powstać na niej smugi, przebarwienia itp. od światła słonecznego padającego na ekran? Czy w nowych telewizorach ekran już się nie wypala?
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich, jeśli chodzi o wypalanie ekranu to dziś widziałem w sklepie na ekranie panasonic tx-p 42 s30 i tx-p42 g30 (w tym samym sklepie) ciemne ślady widoczne na jasnym tle (jakieś napisy )-sprzedawca tłumaczył że plazmy tak mają i że w menu telewizora można włączyć funkcję oczyszczania i dolegliwości znikną,ja mam teraz mieszane uczucia co do plazmy i nie wiem na co się zdecydować.
  • Poziom 14  
    Panowie - konkretnie - jaki TV LED 42" cale do 2500zł ? Coś od Sharp'a,Samsung'a lub Sony...
  • Poziom 14  
    @LOCOLOCO właśnie czytam opinie o tym Panasonic TX-L42E30E i w zasadzie tylko brak Wi-FI i Share TV czy jak to się tam pisze mnie powstrzymuje... bo fakt że coś za słabe podświetlenie z racji LEDów z tyłu ekranu to już mniejsze zło :)
    Ten Samsung D5500 jest lepszy od tego D5800 ? podobno własnie brak mu Share TV a niby model wyższy...
    Sharp najprawdopodobniej nie czyta DiviXa z USB bo już na kolejnej stronce jest ta opcja oznaczona minusem... no i również nie ma Share TV i Wi-fi...
  • Poziom 39  
    Witam,posiadam o 3 tygodni samsunga d5500 w wersji 37 calowej i mogę powiedzieć tyle ze nie ma żadnego problemu z czytaniem filmów z dysku twardego,co do odtwarzania filmów z napisami nie mogę się wypowiedzieć ponieważ nie oglądam filmów z napisami,filmy oglądane z w mkv albo w m2ts,mało tego jeżeli film jest w Dts lub w DD to nie ma problemu z przesyłem takiego dźwięku do amplitunera,trzeba tylko w menu przestawić jaki dźwięk ma podawać tv przez wyjście optyczne.Jeżeli kolega chce to mogę sprawdzić jakiś film z napisami i filmy w innych formatach.
  • Poziom 14  
    @intenso dzięki za wypowiedż! chodzi mi tu tylko o format .avi czyli DiviX bo tego najczęściej "używam", a sprawdzałeś może funkcję SMART TV? bo w Samsungu jest to bardzo fajna sprawa a u innych producentów (Sony,Panasonic,Sharp) nie potrafię jej odnaleść a warto by było mieć ten "bajer" ...
    Ten sony z Euro coś mi podejrzanie wygląda... zapewne mu czegoś brak skoro go tak przecenili :?:
  • Poziom 39  
    Tak bawiłem się tym Smart,zależy czy lubisz oglądać filmy z you tube,można oglądać seriale na ipli jak zona przegapi serial to odpala iple i ma seriale z calego tygodnia jakie tylko chce,możesz sobie wykupić film i oglądać, albo za 30 zł jak dobrze pamiętam dostęp do wszystkich filmów, u mnie bardzo stabilnie chodził internet i szybko mam łącze 24 megabity także rozumiesz,PODŁĄCZONE było kablem tylko żeby zobaczyć co to jest i tyle,tak to nie będę z tego korzystał wole komputer.

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

Sprawdziłem napisy SRT i czyta polskie znaki bez najmniejszego problemu
  • Poziom 14  
    OK, @intenso WIELKIE dzięki :) w domu mam juz dwa Samsungi 32" i 40" - teraz czas na LED dla Szwagra i na 90% będzie to właśnie kolejny Samsung bo tak czytając opinie porównując dane techn to Samsung prowadzi...
  • Poziom 18  
    Zdecydowałem się na Panasonica 42E30 przez dobre oceny, 200Hz i LEDy. Może jakiś inny LED? Prosiłbym o poradę, ponieważ w poniedziałek zamawiam.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    W końcu wybrałem Toshibę 40TL838. Znalazłem 25km obok mnie, więc pojechałem już wczoraj. Bez problemu odtwarza filmy w wielu formatach z napisami. Co by się nie rozpisywać - bardzo fajny tv i jestem z niego zadowolony.
    PS. W sklepie w rezerwacji stały ze 3 wyżej wymienione telewizory :)
    Dziękuję wszystkim za rady.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    To lepiej kupic tą toshibe czy panasonic 42g30?