Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wydłużony cykl prania Siemens WXSP 1240 PL

17 Gru 2011 18:02 2408 3
 • Poziom 2  
  Witam,
  Od pewnego czasu mam problem z pralką Siemens Siwamat WXSP 1240 PL. Pralka pracuje niby prawidłowo, ale niektóre cykle prania wydłużają nawet o ponad godzinę. Najbardziej wydłużony jest sam etap prania. Wyświetlacz pokazuje, że program dobiega końca np. 8 min.( w tym czasie powinno trwać wirowanie końcowe), a pranie trwa nadal. Po zakończeniu "wydłużonego prania" pralka przechodzi w kolejne etapy programu płukanie, wirowanie itd. i wówczas czas ich trwania jest prawidłowy. Zanim jednak te etapy nastąpią czas trwania programu zostaje dodany i zamiast 8 min. pokazuje np. 25min. Jeszcze jednym niepokojącym objawem jest głośna praca pralki w czasie etapu prania. Hałas ten dobiega z dołu pralki, po prawej stronie i chwilami przypomina furkot. (Być może jest to pompa). Poza tym nic niepokojącego nie zauważyłem. Grzałka jest sprawna. Jaka może być przyczyna takiej pracy pralki?

  P.S. Jak wejść w tryb serwisowy w tym modelu?

  Pozdrawiam,
  Pepe 2008
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  A pralka grzeje? Zaczął bym od tego czy zostaje załączona grzałka i czy grzeje.
 • Poziom 2  
  Już to sprawdzałem. Grzałka załącza się i grzeje.
 • Poziom 2  
  A jednak, przyczyną była grzałka. Być może moje sprawdzenie jej było niezbyt dokładne, bo polegało ono jedynie na śledzeniu przebiegu programu prania i sprawdzeniu czy woda w pralce jest ciepła. Pomiaru rezystancji nie zrobiłem.
  Dziś dostałem się do środka pralki w celu przeczyszczenia podzespołów i okazało się, że grzałka jest w stanie "agonalnym" i to, że jeszcze grzała to jakiś cud. Podgrzewała wodę, jednak najwyraźniej zabierało jej to zbyt dużo czasu, przez co cykl prania znacznie się wydłużał. Zamontowałem zamiennik firmy Backer obr (czy jest dobrej jakości?) i wszystko wróciło do normy :-)

  P.S. Trull, dziekuję za pomoc

  Temat do zamknięcia.

  Pozdrawiam.