Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektronika suba + zamiana potencjometra na rezystor - Creative T6060

Simon7291 17 Gru 2011 18:42 2018 4
  • #1 17 Gru 2011 18:42
    Simon7291
    Poziom 2  

Witam, na początek powinien się przywitać ponieważ to mój pierwszy post na tym forum ;-) . Mam pewien problem, pewnie dla niektórych banalny (bynajmniej nie dla mnie), chciałbym małym kosztem naprawić moje głośniki komputerowe Creative T6060, początkiem ich 'psucia się' było wytarcie się i poprzerywanie kabli sterujących w pilocie, nie łączył pilot i często głośniki same się ściszały. Satelitki są sprawne (sprawdzałem je kolejno w głośnikach brata model T6100). Tak więc uszkodzeniu uległ albo sam pilot albo coś na płytce.
    O co konkretnie mi chodzi?
    Te głośniki chce podłączyć do telewizora Samsung UE32D6100
    Chciałbym po pierwsze wymienić głośnik niskotonowy, po drugie zastąpić potencjometr zwykłym rezystorem bądź rezystorem nastawnym, nie zależy mi na regulacji głośności chodzi głownie o ustawienie tak 60-70% możliwości głośników max i reszta regulacji odbywałaby się przez pilot na telewizorze do którego byłyby podłączone. Dobrze by było zastąpić te trzy jacki 3.5cala na jedno góra dwa, nie wiem czy jest to realne ;- )

Podsumowując. Jak się do tego zabrać?, jak sprawdzić czy elektronika jest sprawna? Jeśli nie to co mogę zrobić by znów ten sprzęt ożył i jak najmniej obciążył mój portfel?

Jeśli w jakimś stopniu tak to proszę wytłumaczcie mi jak mogę to wszystko zrobić? :)

Przed wysłaniem postu wypadałoby sprawdzić, czy nie ma w nim błędów... Na przykład - gramatycznych...
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0 4
  • #2 17 Gru 2011 19:57
    miku210
    Poziom 26  

Jaka rezystancja potencjometru?

0
  • #4 17 Gru 2011 23:02
    miku210
    Poziom 26  

Oblicz sobie 60% z 50K i wstaw rezystory o tej wartości. Potencjometr zachowaj na pamiątkę lub powieś na choinkę jako bombka.

0
  • #5 17 Gru 2011 23:38
    pawel_aa
    Poziom 25  

Zamiast potencjometra wypadałoby wstawić dzielnik np. 33k/18k.

0
  Szukaj w 5mln produktów