Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejny piec na olej przepracowany by MG

mggarbi 08 Lut 2012 05:32 139929 186
  • #151 08 Lut 2012 05:32
    bmwslon
    Poziom 1  

Witam. Wszystkie projekty pochwalić są ciekawe. A co do szybszego nagrzewania pomieszczenia to można wykorzystać ciepło spalin w szybie kominowym montując w nim miedzianą chłodnice połączoną z grzejnikiem, a jednocześnie chłodnica będzie działać podobnie jak filtr. Też kombinuję jak tu tanim kosztem ogrzewać się na działce.

• Fibaro
  • #152 17 Lut 2012 21:01
    _yoko1951_
    Poziom 9  

siejacy_zamet napisał:
    Jak wygląda strona prawna użytkowania takiego pieca?
    Wydaje mi się, że państwo na tym traci 2 razy: 1 - brak akcyzy, którą objęte są paliwa, 2 - emisja do atmosfery "cząstek z silnika", czyli metali ciężkich.
    Czy w razie wizyty Straży Miejskiej można za taki piecyk dostać mandat?

Czym sobie głowę zawracie - ludzie od dawna masowo spalają swoje śmieci w kotłowniach.Nikt się tym nie interesuje,zero kar ! Przedsiębiorstwa PUIK wywożące śmieci mają w bazach kto nie zamawia wywozu śmieci.Ludzie nie maja w swych obejściach koszy na śmieci.co z nimi robią ? Wieś wywozi jadąc do miasta w miejskie śmietniki,lub leżą w rowie przydrożnym,lesie.

• #153 04 Mar 2012 21:36
    pawelmroczek73
    Poziom 2  

Witam.Temat bardzo ciekawy. Sam palę palnikiem własnej konstrukcji w piecu c.o.( jeżeli uda mi się zdobyć jakiś olej). Ogrzewam ok. 180 metrów kwadratowych. Wszystko na zasadzie opadowym (im mniej elektroniki tym taniej). Przy plusowej temp.(0-8 stopni) spalam ok. 170 l na tydzień. Koszt ok.50-60zł za beczkę (200 l). Na chwilę obecną nie ma tańszego paliwa. Przy odpowiednim stosunku olej-powietrze dym z komina praktycznie nie widoczny. Porównując dymy z sąsiędnich kominów gdzie spalany jest miał mój komin wygląda jakbym palił gazem. Pozdrawiam! :D

• #154 06 Mar 2012 07:26
    kurc1111
    Poziom 12  

Mógłbyś przedstawić konstrukcję swojego palnika? Opis albo rysunek.

Pozdrawiam.

• #155 01 Lis 2012 11:32
    kasztan169
    Poziom 11  

Witam

Właśnie jestem w realizacji projektu piec na olej przepracowany. Jak na razie zrobiłem próbę i ładnie działa ale mam problem z jedną rzeczą. Jakoś mało mi dozuje oleju rurka. Zrobiłem z rurki 3/8 cala i myślę z to za mała średnica. Może ktoś mi doradzi jaka dać rurkę.

• #156 25 Lis 2012 14:56
    don_rikardo
    Poziom 11  

Witam wszystkich ! Szukałem czegoś innego a zainteresował mnie ten piecyk do spalania oleju przepracowanego i posty z nim związane. Przewija się nader często temat ekologii i dlatego postanowiłem dorzucić swoje "3 grosze" w temacie ekologii. Piecyk uważam za doskonały pomysł i należy więcej tego typu wynalazków budować i propagować ! Tu chodzi głównie o kieszeń tej warstwy społeczeństwa najbiedniejszą - którą nie stać na zakup bardzo drogiego i dymiącego węgla !!! Oczywiście nie można pomijać sprawy trucicielstwa ! Zastanawiając się nad tym jak bardzo taki piecyk zatruje nasze środowisko, pomyślałem o skrzyżowaniach na naszych drogach publicznych. Jest mnóstwo skrzyżowań z sygnalizacją świetlną gdzie skręcający w prawo nie mogą jechać - tylko dlatego ze nie ma zielonej strzałki !!! Ponadto zwłaszcza w godzinach nocnych dojeżdżam do skrzyżowania i mam czerwone światło i muszę odstać "swoje" mimo że nic nie jedzie ani z lewej ani z prawej strony krzyżówki. I teraz pytanie --- ILE TON PALIWA SPALA SIĘ NIEPOTRZEBNIE W SKALI GLOBALNEJ ZATRUWAJĄC NAM ŚRODOWISKO ????
    W czasach "komuny" były zielone strzałki przy sygnalizatorach dla skręcających w prawo ale zlikwidowano je !!! Dlaczego ???? Czy to przypadkiem nie jest celowe działanie ?
    A taki piecyk chyba zrobię sobie do garażu. Mam taki mały żeliwny - ale muszę do niego sypać węgiel. Pozyskiwanie ciepła z piecyka mam na zasadzie odbierania ciepła z rury odprowadzającej spaliny do komina. Na dość długim odcinku obudowałem tę rurę kominową drugą rurą. W dolnej części tej drugiej rury jest zrobiony wlot powietrza wymuszony przez dmuchawę z "Golfa", a w górnej części jest wylot goracego powietrza. "Patent" zdaje egzamin na piątkę ! Tylko wsad jest za drogi - dlatego myślę że przerobię moją "wytwórnię" ciepła na tę olejową.
    Pozdrawiam i powodzenia w unowocześnianiu konstrukcji !

• Fibaro
  • #158 07 Gru 2012 01:53
    greemtroll
    Poziom 11  

Witam,
    dwa dni temu popełniłem piec na olej opałowy.
    Koszt niecałe 60zł. 20 butla lpg odkupiona z serwisu lpg, 20 wentylator z malucha i niecałe 20 elektrody i tarcze do flexa. Drzwiczki, i resztę żelastwa miałem za free z garażu. Jestem po pierwszym odpaleniu bez komina i jestem nawet zadowolony - lekko biały dym. Jak będę miał czas, to wrzucę fotki.

Teraz jednak dowalę się do wcześniejszych postów, które mnie rozpieprzyły, jak gnój po polu.

michalslack napisał:

dioksyny np. pite w wodzie powodują raka. a w środowisku zostają bardzo długo.

Czy wiesz co to są te dioksyny??? Ładnie brzmi - tak groźnie, nowocześnie i ekologicznie.
    Każdy, kto nauczył się podstaw chemii wie, że DiOxy, znaczy dwutlenek, a z tego wynika, że np. dioxycarbonat jest silnie rakotwórczy jeśli występuje pod tą nazwą, a pod nazwą dwutlenek węgla już nie jest rakotwórczy i rośliny go asymilują w procesie fotosyntezy. Radzę wrócić do podstawówki, ale tej złej, bo ośmioklasowej. W tym też wypadku nie pij coli i innych wód gazowanych, bo powodują raka. Qrwa szkoda mi tych wszystkich roślin - biedactwa nacierpią się z powodu tego dwutlenku węgla. Dioxyna dihydratu też powinna być bardzo rakotwórcza i nie powinna się rozpadać, a jednak perhydrol stosunkowo krótko występuje jako H2O2 i szybko oddaje jedną cząsteczkę O zostając samemu jako zwykłe H2O - uwaga toxyna = woda. Dokładnie z dwóch cząsteczek H2O2 wydzielane są dwie cząsteczki tlenu i w tej reakcji analizy z 2H2O2 powstają 2H2O i O2.
    Jerona haharze jeden ciepnij się w ta makówka.

michalslack napisał:
    Praktycznie cała zbiórka trafia do np Jasła gdzie jest poddawana ponownemu przetworzeniu.

Taaa jasne. Gówno prawda!!! Pracowałem w firmie w Gorlicach (25km od Jasła) zajmującej się sprzedażą paliw płynnych, smarów i innych pierdół motoryzacyjnych i jak wymieniałem olej w samochodach, to trafiał on do mausera, a potem do pieca firmowego, a nie do Jasła - tak wyglądała utylizacja oleju przepracowanego. Więc praktycznie cała zbiórka oleju nie trafia do Jasła, jakbyś tego sobie życzył. Jak masz pisać głupoty, to nie pisz ich wcale, bo ktoś może będzie szukał informacji i będzie jeszcze powielał debilizm.
    Pozdrawiam trzeźwo myślących.
    GT.

• Fibaro
  • #159 07 Gru 2012 02:09
    mggarbi
    Poziom 15  

Witam ogólnie kwestie ekologi mam wiecie gdzie ponieważ wszystko co ludzkość robi od kilkunastu lat powszechnie uznawane jest za "NIE EKOLOGICZNE" spalanie np opon smarów olejów pcv itd.
    A samo spalanie benzyny lub ropy i innego dziadostwa jest eko? , niebawem usłyszymy że spalanie drewna sosnowego będzie karalne i będziemy musieli się zdać na paliwa nuklearne.
    Odnośnie piecyka cieszę się dużym zainteresowaniem niebawem dodam pełną dokumentację mojego "byłego piecyka"
    były ponieważ poszedł na tzw. żyletki ,jednak jestem na etapie konstrukcji nowego bardziej rozbudowanego kotła na wszelkiego rodzaju paliwa począwszy od drewna skończywszy na tego typu smrodach jak smary oleje i inne historie .
    Jeżeli konstrukcja spełni moje wymagania praktyczne oraz związanie z oszczędnością opału to dodam ją na strone główną tym czasem pozdrawiam i zapraszam do dalszej konfrontacji .

• #160 11 Gru 2012 19:47
    elektryk_pl
    Poziom 14  

pawelmroczek73 napisał:
    Witam.Temat bardzo ciekawy. Sam palę palnikiem własnej konstrukcji w piecu c.o.( jeżeli uda mi się zdobyć jakiś olej). Ogrzewam ok. 180 metrów kwadratowych. Wszystko na zasadzie opadowym (im mniej elektroniki tym taniej). Przy plusowej temp.(0-8 stopni) spalam ok. 170 l na tydzień. Koszt ok.50-60zł za beczkę (200 l). Na chwilę obecną nie ma tańszego paliwa. Przy odpowiednim stosunku olej-powietrze dym z komina praktycznie nie widoczny. Porównując dymy z sąsiędnich kominów gdzie spalany jest miał mój komin wygląda jakbym palił gazem. Pozdrawiam! :D
    Gdzie można kupić przepracowany olej w takiej cenie?

• #161 11 Gru 2012 21:42
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

greemtroll napisał:

Czy wiesz co to są te dioksyny??? Ładnie brzmi - tak groźnie, nowocześnie i ekologicznie.
    Każdy, kto nauczył się podstaw chemii wie, że DiOxy, znaczy dwutlenek, a z tego wynika, że np. dioxycarbonat jest silnie rakotwórczy jeśli występuje pod tą nazwą, a pod nazwą dwutlenek węgla już nie jest rakotwórczy i rośliny go asymilują w procesie fotosyntezy. Radzę wrócić do podstawówki, ale tej złej, bo ośmioklasowej. W tym też wypadku nie pij coli i innych wód gazowanych, bo powodują raka. Qrwa szkoda mi tych wszystkich roślin - biedactwa nacierpią się z powodu tego dwutlenku węgla. Dioxyna dihydratu też powinna być bardzo rakotwórcza i nie powinna się rozpadać, a jednak perhydrol stosunkowo krótko występuje jako H2O2 i szybko oddaje jedną cząsteczkę O zostając samemu jako zwykłe H2O - uwaga toxyna = woda. Dokładnie z dwóch cząsteczek H2O2 wydzielane są dwie cząsteczki tlenu i w tej reakcji analizy z 2H2O2 powstają 2H2O i O2.
    Jerona haharze jeden ciepnij się w ta makówka.

A więc ty mędrku raczej nie należysz do tych, co się uczyli chemii...
    Dioksyny to chloropochodne toksycznego oksantrenu - związki organiczne zbudowane z dwóch pierścieni chlorobenzenu połączonych przez dwa atomy tlenu. Podsumowując twoje pseudomądrości - zastosuj się do tego, co sam napisałeś:
    greemtroll napisał:

Jak masz pisać głupoty, to nie pisz ich wcale, bo ktoś może będzie szukał informacji i będzie jeszcze powielał debilizm.

• #162 06 Sty 2013 15:02
    punto1108
    Poziom 8  

Do Pana mggarbi

Potrzebuję wymiary tego palnika jeśli można?

• #163 16 Sty 2013 18:18
    michalslack
    Poziom 10  

Uwaga odświeżam, :)
    Dla wszystkich, którzy robią "termiczne przekształcanie" .
    Zmieniły się przepisy i od 23.01.2013r. zgodnie z Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach DU Rok: 2013 Pozycja: 21 (dla chętnych oficial http://dziennikustaw.gov.pl/du/2013/21/1)
    Można "legalnie", ale trzeba sprawdzić czy się "łapiemy" zgodnie z wyżej przytoczoną ustawą, a dokładnie przeczytajcie Rozdział 2, Art. 163, Punkt 3. (strona -67- praktycznie sama góra). Zmiany "znaczące w tej materii", zachęcam do przeczytania wcześniejszych moich postów w tym temacie.
    Pozdrawiam.

• #164 16 Sty 2013 22:36
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

michalslack napisał:
    Zmiany "znaczące w tej materii" zachęcam do przeczytania wcześniejszych moich postów w tym temacie.

Zmiany z pewnością przeczytają twoje posty z dużym zainteresowaniem. :D

• #165 20 Lut 2013 17:03
    trambis
    Poziom 10  

Witam kolegów
    Zamiast komplikować trzeba upraszczać tak jak to robią na dalekim wschodzie.
    Żadnej automatyki a działa :D .
    Ja właśnie taką konstrukcję buduje.
    http://www.youtube.com/watch?v=ko8TSof3mw0
    Do garażu nie potrzeba nic lepszego.
    Pozdrawiam

• #166 27 Lut 2013 01:24
    mggarbi
    Poziom 15  

Witam.
    Kolego trambis, szczerzę to dziwna konstrukcja z tego filmiku, ale proszę napisać jak się spisuje gdy ją wykonasz.

• #167 14 Mar 2013 15:34
    set666
    Poziom 12  

a ja mam z kolei parę pytań co do konstrukcji autora.
    1. Czy otwory w palniku muszą być rozmieszczone w jakiś konkretny sposób i jak z ich ilością?
    2. Czy średnica zbiornika ma ma być mniejsza niż palnika? czy chodzi o to, żeby płomienie jak najskuteczniej ogrzewały ścianki?
    3. Czy rozsądnym pomysłem będzie przyspawanie w środku takich przegród na drodze płomienia, żeby powietrze zanim nam wyparuje w komin ogrzało zbiornik?
    4. Jak by w tej chłodnicy zastosować np. glikol zamiast wody to by się nie sprawdziło?

Ogólnie planuje zrobić taki piecyk na bazie zbiornika od gazu LPG (ścianka 3mm).
    Popełniłem pewne próby jeżeli chodzi o palnik ale nie jestem zadowolony. Słabo to nagrzewa zbiornik oraz ciężko to ustawić aby równo pracowało i nie gasło ale może to być spowodowane, tym, że robiłem to na szybko na próbę.
    Budynek w którym mam warsztacik ma jakieś 20m2 i 3m wysokości do sufitu.
    Nie jest ocieplony. Murowany + dach z desek i 2 warstwy papy.

• #168 14 Mar 2013 18:46
    mggarbi
    Poziom 15  

Witam .
    Pytanie 1 :Co do otworów to wiercone były na tz."Pałę" jakoś się nie zastanawiałem jaki wpływ będzie miała ilość otworów oraz ich średnica .
    Pytanie 2 : Dokładnie oto chodzi aby płomienie w jak najbardziej skuteczny sposób przytulały się do ścianek zbiornika , a u mnie jakoś wyszło że tak się właśnie dzieje.
    Pytanie 3 : To jest idealny pomysł aby przyspawać przegrody ale ich wielkość oraz ilość i rozstaw musisz dobrać metodą prób i błędów ponieważ miałem to w koncepcji ale jednak nie było już na to czasu :) ale zachęcam do eksperymentowania .
    Pytanie 4 : Co do chłodnicy osobiście zrobiłem podkowę w kształcie U za namową kolegi który chciał cobie pospawać a nie było co toteż pociął rurki i udało mu się pospawać podkowę do kupy.
    Moim zdaniem jeśli chcesz się pobawić i masz na zbyciu stary ale sprawny kaloryfer to bym go zastosował zamiast chłodnicy (piecyk-pompka-kaloryfer-zbiornik wyrównawczy )
    przynajmniej nic bardzo złego by się nie stało gdyby się w grzejniku zagotowała woda a z chłodnicą miałem ciągłe problemy .
    Na początku wszystko git później zagotowało wodę, gumowe węże jakoś się przypaliły od żaru z pieca kiedy się zaczerwienił i na koniec zarzygało wrzątkiem cały garaż ,na szczęście nikomu się nic nie stało.
    Tak więc odradzam chłodnicę (no chyba że zrobisz solidną instalacje do niej ) ale jak dla mnie bezpieczniejszy kaloryfer stojący w drugim końcu pomieszczenia był by ciekawszym rozwiązaniem .
    Oczywiście wszyscy wiemy że chłodnice samochodowe mają większą powierzchnie grzania od kaloryfera ale to czy ktoś zastosuje tego typu rozwiązanie to zależy tylko i wyłącznie od wykonawcy i przeznaczonego budżetu na tego typu konstrukcję .

Co do ustawiania dozowania powietrza-paliwa(oleju) do piecyka też miałem problemy na początku .
    Nie do końca zawór kulowy jest idealnym dozownikiem tej cieczy i trzeba się troszeczkę pobawić aby ogarnąć w której pozycji spalanie będzie idealne .

Co do mojego warsztatu to konstrukcja zrobiona z segmentów płotów betonowych nie ocieplony a dach to tylko krokiewki i goła blacha .
    Zimą gdy temperatura spada poniżej 0 i gdy rozpalę w piecyku mam darmowy prysznic z dachu bo blacha nie jest odizolowana od pomieszczenia no i szron mi się skrapla .

Mam w planach wybudować warsztat z bass panelu, może będzie cieplej mniejsze spalanie opału itd. ale nie chcę odbiegać od tematu .

obiecałem kiedyś podać wymiary palnika i znowu zapomniałem za co Was przepraszam postaram się zrobić dokumentację palnika oraz dodam własne pomysły i przemyślenia dzięki którym można będzie go nieco zmodyfikować .
    Przepraszam jeśli narobiłem błędów ale spieszę się pisząc tego posta wyszedł trochę obszerny ale cóż :) Pozdrawiam.

• #169 14 Mar 2013 20:07
    laro91
    Poziom 1  

Witam wszystkich
    Z góry informuje,że jestem całkiem nowy na forum i jak strzele jakąś gafe to sugestia odnośnie popraw mile widziana.
    Przeczytałem cały wątek i jestem pod wrażeniem jeśli chodzi o zainteresowanie.
    Ale do rzeczy. Osobiście zrobiłem dwa palniki na olej przepracowany i jest kilka spraw, z którymi miałem na początku problemy. Pierwszy był tego typu co jest na początku tematu, komora spalania była otwarta choć na górze dospawałem obwódkę z płaskownika w celu zmniejszenia otworu wylotu spalin. Wszystko by było ok gdyby nie za mały czas "przebywania" spalin w komorze spalania tzn w palniku. Więc zbudowałem nowy. Komora spalania została zmniejszona natomiast droga wypływu spalin w wysokiej temperaturze wydłużona, także powierzchnia kontaktu spalin z temperaturą palnika. Podsyłam link do filmiki. Z góry przepraszam za jakość i miejsce testu.
    http://www.youtube.com/watch?v=y03p6XhPIX8
    Z góry dodałem rurę Φ 120 z turbulatorem, który zakręca wylatujący płomień i spaliny.
    Pozdrawiam

• #170 16 Mar 2013 11:50
    set666
    Poziom 12  

Panowie czy taka koncepcja powinna działać?
    Jaki zawór dać do dozowania oleju?

• #171 16 Mar 2013 14:11
    mggarbi
    Poziom 15  

set666 napisał:
    Panowie czy taka koncepcja powinna działać?
    Jaki zawór dać do dozowania oleju?

Witam tak będzie to działać bo to jest narysowane ta jak działa mój piecyk .
    Również dodałem lejek ponieważ łatwiej jest kontrolować przepływ oleju , a zawór który mam przy zbiorniczku to najzwyklejszy zawór kulowy .
    Zastanawiają mnie te przesłony w piecu które mają zatrzymać jak najwięcej ciepła
    tylko że nie wiem czy nie zakłóci to przepływu spalin i piecyk będzie wydymał spaliny do pomieszczenia ale to musisz sam sprawdzić jak to będzie i nam napisać .
    Popracuj nad ilością i wielkością tych przesłon .

• #172 16 Mar 2013 19:39
    set666
    Poziom 12  

Właśnie z tymi przesłonami mam największą zagwozdkę.
    Niby palnik będzie generował ciąg i dodatkowo komin (co prawda dosyć krótki), ale co jeżeli za bardzo przyhamują... W tedy może się cofać na pomieszczenie.

• #173 18 Mar 2013 17:20
    mggarbi
    Poziom 15  

Witam.
    Kolego set666 właśnie w tego typu konstrukcjach liczy się metoda prób i błędów .
    Może tego typu przesłony się sprawdzą Kolejny piec na olej przepracowany by MG
    Dym oraz ciepło będą lepiej ukierunkowanie względem komina a przesłony ustawione pod kątem będą bardziej opływowe .

• #174 20 Mar 2013 02:20
    set666
    Poziom 12  

dzisiaj postanowiłem się trochę pobawić i powstał taki cud techniki inspirowany między innymi tym:
    http://www.youtube.com/watch?v=8BGgmuNMaGo
    Kolejny piec na olej przepracowany by MG Kolejny piec na olej przepracowany by MG Kolejny piec na olej przepracowany by MG Kolejny piec na olej przepracowany by MG Kolejny piec na olej przepracowany by MG Kolejny piec na olej przepracowany by MG Kolejny piec na olej przepracowany by MG Kolejny piec na olej przepracowany by MG Kolejny piec na olej przepracowany by MG Kolejny piec na olej przepracowany by MG
    To nie jest wersja finalna. po prostu chciałem trochę przetestować.
    Po rozpaleniu cała farba ze zbiornika złuszczyła się i odpadła. Na prawdę ładnie grzeje.
    Piecyk ładnie grzeje ale muszę zrobić dodatkowe otwory, żeby było dokładniejsze spalanie gdyż trochę dymu z komina idzie.
    Dorobić miskę(w tej chwili paliło się po prostu na dnie butli), nogi, uszy do pokrywy, przesłony, zbiorniczek na olej (teraz podawałem strzykawką).

• #175 04 Lis 2013 10:15
    set666
    Poziom 12  

jednak ta koncepcja mi nie odpowiada bo wyraźnie dymi...
    dlatego wracam do koncepcji z wyjmowaną patelnią i nadmuchem.
    Jak by coś to mam do sprzedania taki wentylator:
    Amerykańskiej firmy ROTRON.
    MOC 200W. Obroty 3200/min.
    Pobór prądu przy zasilaniu 230V 0,85A.
    Możliwość pracy na 115V(w tedy pobór prądu to 1,7A)
    Solidny, nie chiński plastikowy bubel.
    Kolejny piec na olej przepracowany by MG Kolejny piec na olej przepracowany by MG Kolejny piec na olej przepracowany by MG Kolejny piec na olej przepracowany by MG

• #176 17 Lis 2013 19:33
    michalslack
    Poziom 10  

Witam,
    Nie śledzę tematu, czy ktoś poszedł w stronę aby jeszcze paliwo dostarczać z innym ciśnieniem, coś jak webasto?
    Pozdrawiam

• #177 22 Sty 2014 22:14
    biba24
    Poziom 18  

Miałem identyczny piec jak trzy posty wyżej, jako że dymił postanowiłem go trochę zmodernizować.
    Obstawałem dolne otworu ceownikiem a górne całkowicie zaspawałem. Powietrze tłoczę dmuchawą wpa 06 poprzez profil 50x20 mm. Problem w tym ze nie mogę osiągnąć bezdymnego spalania. Co zrobiłem źle?Czy jest to wina zbyt małej ilości powietrza?? Zmniejszenie oliwy powoduje problem w utrzymani płomienia.

• #178 22 Sty 2014 22:23
    set666
    Poziom 12  

powiem ci kolego, że przerobiłem już masę patentów z tym piecem na olej.
    Najlepsze rozwiązanie (które obecnie jest prze zemnie używane) zwłaszcza że posiadasz dmuchawę to kierować się w ten deseń.
    Efekt naprawdę świetny a i nie tylko olejem można palić (drzewo, śmieci itd. idą bez problemu i jest bardzo mało popiołu).
    rurka lub profil odpowiedniej średnicy w środku pieca z otworami.
    Najlepsze co do tej pory mam.
    Mój zrobiony z baniaka LPG 65l.
    Minimalne spalanie, żeby nie zgasł to jakieś 0,7l/h oleju przepracowanego.
    Jako ciekawostkę powiem, że przy paleniu np. drzewem dużo dłużej się pali niż w tradycyjnej kozie i daje więcej ciepła.

http://www.youtube.com/watch?v=GDhOkZ0p-YU
    http://www.youtube.com/watch?v=P0-C8avD0yo
    http://www.youtube.com/watch?v=8DQOrU2mnt0]Link[/url]

• #179 22 Sty 2014 22:37
    biba24
    Poziom 18  

Też mam zrobiony z butli po lpg. Zastanawiam sie czy dwa rzędy otworów 6mm w palniku to nie za dużo. Sprawia wrażenie jak by za mało powietrza. Oglądając YT to mój zdecydowanie ciszej pracuje.

• #180 22 Sty 2014 22:45
    set666
    Poziom 12  

zobacz sobie tak jak ci podesłałem a naprawdę będziesz zadowolony. już przerabiałem palniki okrągłe, z profili itd.

Link

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo