Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejny piec na olej przepracowany by MG

mggarbi 23 Sty 2014 07:04 152613 186
    biba24
    Poziom 18  
    Myślałem nad tym. Przeglądnąłem wiele filmików z tym rozwiązaniem.
    Mama kilka pytań:
    1. Jak rozwiązano sposób czyszczenia patelni?? Rozumiem że ona jest.
    2. Jakie wymiary ma profil palnika??
    3. Co ile i jakiej średnicy są otwory???
    4. Jakiej wydajności jest nadmuch, czy ma regulacje obrotów??
    Wdzięczny bym był gdybyś podrzucił parę fotek.
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    kiermits4
    Poziom 9  
    Witam, trochę odświeżam temat. Zrobiłem podobny palnik, wymiar zewnętrzny 220mm, a mój problem polega na ciągłości palenia. 3 godziny i dno patelni zarasta popiołem do wysokości połowy komory. Nie wiem czy to kiepski olej, czy błąd w sztuce projektowej. Efekt jest taki, że olej zalewa palnik. Otwory z powietrzem umieszczone w górnej części palnika 1cm od wierzchu. Olej spala się bezdymnie. Może muszę nawiercić otwory trochę niżej?

Czy macie podobny problem w użytkowaniu? Jak długo Wasze palniki mogą pracować bezobsługowo?
    biba24
    Poziom 18  
    U mnie też robi sie syf jak palę na minimum. Wiadomo zimy nie ma. Jak dam mu więcej oleju i powietrza to czysto spala i syfu prawie nie ma. Widać to fajnie na ścianach pieca.
    vepo
    Poziom 11  
    Witam,

Przerabiałem tą kamne na olej. Nawet na filmie widać, że stoi obok. Też miałem problem z dymieniem i dość sporym zużyciem by utrzymać stabilne palenie. Trochę pokombinowałem i postanowiłem zrobić mały palnik z dopalaczem ( w środku są poskręcane spirale grzewcze od grzałek. Można go ustawić na bardzo małą moc jak i dużą. Łatwy do czyszczenia.
    https://www.youtube.com/watch?v=BqF1aG0XO4Y
    biba24
    Poziom 18  
    Ciekawy patent. Powiedz mi jak wygląda środek tego pieca?? Dokładnie tu gdzie się spala.
    toku74
    Poziom 31  
    Domyślam się, że wszystkie tego typu patenty są wymuszone bardziej kwestią finansową niż "zrób to sam", ale z własnego doświadczenia powiem /a zrobiłem kiedyś taki piec i zamieniłem go na ileś tam balotów styropianu/, że te samoróbki bez elektroniki /nawet tej kalkulatorowej/ są na krótką metę, albo do stałego pilnowania.
    Po walkach z moim piecem, brakiem czasu na poprawki kupiłem na aukcji taki olejowy produkowany przez jakąś firmę. Prosta elektronika, pompka, wentylator, miska żeliwna ble, ble ble. Jedyne problemy jakie z nim mam to to , że rozleje mi się wokół niego olej podczas tankowania. Czyszczenie też mogłoby być lepsze, ale to już kwestia przyzwyczajenia. Katuję go czwarty rok i ..... nic. Wymieniłem tylko czujnik temperatury - na samym początku. Poza tym: tankowanie czyszczenie i ciepełko.
    Wiem, że fajnie jest coś stworzyć, ale ja akurat na piec nie miałem czasu.