Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana łacznika w husqvarna 340

17 Gru 2011 19:43 3640 7
  • Poziom 9  
    Jak wymontowac łącznik cylindra i gaźnika w husqvarnie 340 bez odkręcania cylindra?
    I jeszcze pytanie o wał . Jak ciasno powinny siedziec na nim łożyska ? Zdjąłem je bez większego wysiłku rękami. Czy to normalne ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Rysiek, nie da się tego plastikowego łącznika wyrwać bez zdjęcia cylindra, tak samo w drugą stronę - wiem, bo popełniłem ten błąd przy składaniu piły. Co do łożysk - powinny siedzieć ciasno, wypracowane zaczynają "latać" - wymiana na nowe, wraz z uszczelniaczami. Ważne by nie zgubić tych blaszek z góry, przez które cylinder dociska całość do karteru.
  • Poziom 9  
    Gaźnik miałem odkręcony. Do póki nie odkręciłem cylindra nie mogłem go wyjąc. Założyłem nowe łożyska które tez nie wymagały wysiłku podczas montażu.
  • Moderator Samochody
    To już nie za dobrze, można było próbować użyć stosownego preparatu do osadzania łożysk. Piła pewnie już wiekowa, więc i wał ma swoje najlepsze lata za sobą.
  • Poziom 9  
    piła jest z 2000 r za wiele to się nie napracowała. Mam drugi wał ale jest to samo. A jaki preparat się stosuje pod łozyska ?
  • Poziom 9  
    dzięki robokop