Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagemcom F@st 3764 i Qos. Ograniczanie prędkości połączenia.

17 Gru 2011 20:51 6186 13
  • Poziom 8  
    Kupiłem "Fun Pack HD" w TP SA i dostałem router Sagemcom Fast 3764. W mojej sieci jest kilka komputerów, które łączą się poprzez WiFi. Chciałbym ograniczyć ich prędkość połączenia lecz w konfiguracji routera nie mogę nigdzie znaleźć przydzielania pakietów Qos. Czy jest to w ogóle możliwe na tym routerze? Jeżeli tak to jak to zrobić?
  • Poziom 8  
    Chciałbym ograniczyć łącze dla wybranych urządzeń poprzez przypisanie Qos do adresu MAC.
    Klientów 7 (3 komputery i 4 telefony).
    Łącze po około 2 MB na jednego klienta.
    Problem jest ponieważ, nie mogę znaleźć nigdzie ustawień Qos na tym routerze...
  • Poziom 8  
    No właśnie ja też szukałem w konfiguracji routera i nic nie znalazłem ale myślałem, że w routerze Qos może być opisane jakoś inaczej...
  • Poziom 8  
    A może chodzi o NAT/PAT?
    Sagemcom F@st 3764 i Qos. Ograniczanie prędkości połączenia.
  • Poziom 43  
    Jest to przekierowanie portów i nie ma to nic wspólnego z limitowaniem pasma.
    Prawdopodobnie na tym urządzeniu jest to niewykonalne.
  • Poziom 8  
    Dzwoniłem wczoraj do TP i przeczytał mi funkcje routera i wyczytał też QoS. Zapytałem gdzie mogę znaleźć konfigurację QoS na routerze, a on mi powiedział, że dokładnie nie wie ale mam poszukać w NAT/PAT lub gdzieś indziej...
  • Poziom 8  
    Nie ma takiej zakładki...
    Jedyną opcją która przypomina pakiety jest ta którą przedstawiam poniżej w screenach.
    Sagemcom F@st 3764 i Qos. Ograniczanie prędkości połączenia. Sagemcom F@st 3764 i Qos. Ograniczanie prędkości połączenia.
    Niestety nie wiem w jakiej "regule" należy ją wpisać i jak ponieważ po wpisaniu wartości w kilku losowo wybranych regulach przeze mnie i przypisanie ich do mojego urządzenia, prędkość downloadu i uploadu była bez zmian...
  • Poziom 8  
    Zamieszczam 2 screeny z menu konfiguracji oraz z mapą strony po przejściu do "Narzędzi zaawansowanych".
    Sagemcom F@st 3764 i Qos. Ograniczanie prędkości połączenia. Sagemcom F@st 3764 i Qos. Ograniczanie prędkości połączenia.
  • Poziom 1  
    Nie udało mi się znaleźć żadnej wiążącej informacji więc wnioskuję (również z tego wątku), że sagemcom F@st 3764 nie ma możliwości ograniczenia pasma poszczególnym użytkownikom ani na WiFi w ogóle.

Jeśli nie, chętnie bym posłuchał jak to rozwiązać w inny sposób (co mogę kupić, żeby mieć tę możliwość a nie wydawać na nowy, lepszy router). Jeśli ktoś ma pomysł to będę zobowiązany.