Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik olejowy...Czasami dziwne odgłosy!!

17 Gru 2011 23:45 2153 7
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich. Jestem tutaj totalnie nowy:) Nie wiem czy w dobrym dziale zadaje pytanie...ale probuję:) Posiadam piec nadmuchowy z palnikiem ELCO . Wszystko chodzi cacy...tylko od pewnego czasu palnik wydaje dziwne dzwieki...tak jak by cos sie zacierało. Ten dzwiek pojawia sie i znika. Jak go rano odpalam to słysze tak jak by cos jęczało...ale po upływie 2-3min wycisza sie wszystko i działa jak powinno. Palnik chodzi cichutko...delikatny szum. No i po pewnym czasie ok 30 min znowu pojawia sie ten jęk... i jest tak intensywny ze wyłączam piec. Wydaje mi sie ze to moga byc łozyska na silniku.Podczas gdy ten jęk sie pojawia palnik chodzi tak jak powinien. Czy ktos juz robił taki zabieg wymiany łozysk??A moze sie myle i to nie łozyska?? Moze ktos bedzie w stanie mi pomoc?? Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Raczej to nie łożyska. Gdyby one były przyczyną, to odgłosy były by raczej ciągłe. Myślę ze bez "wizji lokalnej" jakiegoś serwisanta nic nie ustalisz. Trudno tak na odległość zdiagnozować twój problem. Nagraj może i wstaw filmik.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    To jednak raczej łożko na wale silnika. Albo - co mniej prawdopodobne - pompa oleju. Żeby stwierdzić czy to pompa czy silnik trzeba od silnika odłączyć pompe oleju. Jeśli dalej będzie piszczało - to znaczy że to silnik.
  • Poziom 2  
    Zgadzam sie..Ale te odgłosy pojawiaja sie jak ustawiam piec na ciągłą pracę...i z moich obserwacji wyglada to tak ze jęk pojawia sie wtedy gdy przychodzi wyższa temp palnika. W sensie taki jak obudowa sie troszke nagrzeje do temp 30-40 st. Posiadam miernik temp. na podczerwień wiec badam sprawę na bieżąco. Wiec nie bardzo wiem jak to sprawdzic odlanczajac pompe paliwa od silnika...moze jakies małe rady? Postaram sie nagrac filmik. Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Może gdzieś w środku wentylator obciera o obudowę ? pozdr adam
  • Poziom 22  
    Przy niewłaściwym doborze powietrza do paliwa może wystąpić rezonans o podobnym efekcie. Trzeba palnik wyjąć przeczyścić i ustawić właściwe parametry.
  • Poziom 2  
    Wentylator to raczej nie jest..bo w momencie obcierania czuc by było na obudowie palnika jakies drgania od uderzen. Palnik jest na 100% idealnie ustawiony...poprzedni wlasciciel robił serwis jakies 8 miesiecy temu. Czy ciezko jest rozebrac palnik żeby dostac sie do silnika?? Czy ew. po złozeniu panika bedzie trzeba dokonywac nowych ustawien za pomoca specjalnych przyrządów?? Nigdy nie rozbierałem palnika...Ale mam smykałke do takich rzeczy:) Co dokladnie powinno sie czyscic w samym palniku??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Palnik należy wyregulować za pomocą analizatora po każdej ingerencji. W palniku trzeba wyczyścić elektrody , tarczę spiętrzającą, fotoelement, filtr oleju, wymienić dyszę-jeżeli jest taka konieczność a to wynika z analizy spalin. Ważne jest również odpowiednie ustawienie elektrod zapłonowych. Suma sumarum - lepiej tam samemu rąk nie wtykać...