Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Flatron M227WDP i odbiór Cyfrowej telewizji naziemnej.

18 Gru 2011 02:05 5138 7
  • Poziom 21  
    Witam
    Napiszę na wstępie że jest to głównie monitor lecz problem typowo dotyczy odbioru telewizji.
    Mam pytanie odnośnie odbioru cyfrowej telewizji naziemnej. Monitor posiada wbudowany tuner cyfrowy (MPEG-4), czy jest mi potrzebna specjalna antena do odbioru tej telewizji ?. Mam podłączoną antenę pokojową bez wzmacniacza i przy automatycznym strojeniu znajduję mi 4 programy TV 0 programów DTV. Jak mogę odbierać cyfrowo ?. Mieszkam na Śląsku w Zabrzu.
    Oraz 2 pytanie dotyczące USB. Posiadam w nim USB lecz umożliwia ono tylko odtwarzanie muzyki i pokaz zdjęć, widziałem na YouTube zagraniczny filmik gdzie ponoć można odtwarzać jakoś filmy, czy to jest możliwe ? Jakaś aktualizacja oprogramowania ?.
    I ostatnie 3 pytanie do czego służy gniazdo PCMCIA w monitorze ?.
    Pytania mogą wydawać się lajkowe lecz nie miałem wcześniej styczności z tym. Czytałem na internecie sporo też o Telewizji cyfrowej i wszędzie piszę że wystarczy mieć zwykłą antenę lecz mi nie znajduję żadnych programów.
    Dokładny opis monitora : http://www.lg.com/pl/sprzet-komputerowy/monitory/LG-z-tunerem-tv-M227WDP-PC.jsp
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Po pierwsze musisz kolego wiedzieć jakie nadajniki DVB-t są w twojej lokalizacji i na jakich nadają kanałach. Po drugie z tą anteną pokojową to raczej dużo nie zdziałasz polecam www.dipol.com.pl. W takim przypadku tylko antena zewnętrzna. Z tym gniazdem PCMCIA to coś nie tak. W specyfikacji brak takiego gniazda.
  • Poziom 21  
    Owszem w specyfikacje nie ma takowego gniazda. A na zdjęciu na stronie jest z tyłu szary prostokąt lecz u mnie proszę : LG Flatron M227WDP i odbiór Cyfrowej telewizji naziemnej.

A co do odbioru to po prostu muszę zainwestować w mocniejszą antenę ?
  • Poziom 35  
    To gniazdo może być związane z kartami warunkowego dostępu ( kanały płatne ). W twoim przypadku kolego, gniazdo może być nieaktywne ( producent przygotował przyszłościowo ).
  • Poziom 21  
    No ok. Dziękuję za odpowiedź najbardziej mi zależy na tym DVBT. Zainwestuję w jakąś antenę mam nadzieję że to coś da. Lecz w moim przypadku to tylko pokojowa.
    Wyczytałem na innym forum że gniazdo PCMCIA jest an moduł DVBT. Teraz już się pogubiłem, muszę mieć ten moduł aby korzystać z cyfrowej telewizji czy tak jak mi powiedziano w sklepie mam już wbudowany i nic nie potrzeba.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    O co dokładnie chodzi z tym nadajnikiem bo nie rozumiem za bardzo. Chodzi o te MUX tak ?
  • Poziom 35  
    Gdzie znajduje się najbliżej nadajnik w twojej okolicy i na jakim kanale nadaje/ą Mux-a.