Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Waga Epelsa/Radwag GB/WPT 15S kalibracja, programowanie

18 Gru 2011 09:19 2521 5
  • Poziom 24  
    Witam, Jest to dość stara waga sklepowa kalkulacyjna hiszpańskiej firmy Epelsa sprzedawana pod marką Radwag od 2006, jako GB/WPT 15S . Waga jest do 15 kg ,a problem taki że jej wskazania podwójne tzn. przy masie 1 kg wskazuje 2 kg i tak liniowo do końca , prawdopodobnie po jakimś przepięciu utraciła dane i powróciła do ustawień fabrycznych. Potrzebuję więc pomocy przy zaprogramowaniu i kalibracji tej wagi
    Odnalazłem przełącznik do trybu programowania i switch do adjustacji , ale nie wiem jak dalej wejść w menu, dla rozjaśnienia tematu dołączyłem zdjęcie
    Z góry dziękuję z a pomoc i
    pozdrawiam
    grzeban
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam.
    Po klawiaturze widać , że nie jest to jakaś nowość . Ja kiedyś z Radwagiem / Epelsa/ też tak miałem ,że przy cechowaniu stemplem urzędowym waga się przestawiła o 2 kilo . Ale był to chyba starszy model bo ten nie ma na klawiaturze przycisku z namalowanym rombem do zatwierdzania kalibracji . a wchodziło się białym switchem od spodu
    pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Witam, dzięki za sm, jednak nadal mam problem z zapisaniem danych z menu konfiguracyjnego
    nie wiem jak zatwierdzić poprawność danych , bo klawisz [ MENU] działa jako przewijacz, klawisz [ k ] wyjście do trybu ważenia , a inne nie reagują
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Na koniec wciśnij switch serwisowy. Chyba to tak. Gdzieś mam jeszcze inne zapiski, wieczorem postaram się je odszukać.
  • Poziom 24  
    Witam, po zabawach z kalibracją zmieniłem wartość zera i po przejściu do trybu ważenia wskazuje tylko ----------- punkt zera też nie wiem jak ustawić , a na pewno można , bo go zmieniłem tylko jak ? a muszę jeszcze zmienić i zatwierdzić zakres bo ma ustawione 30 kg a powinno być 15 kg i wskazania ma podwójne i tych wartości nie przyjmuje . Przesuwka serwisowa w trybie prog. więc powinno dać się zapisać , bo w przeciwnej pozycji nic nie reaguje

Witam, temat udało się rozwiązać wracając do źródła , dowiedziałem się od klienta że waga krążyła po serwisach od pewnego czasu i po konsultacji z jednym serwisantem okazało się że przestawiali zworki na płycie głównej. Po zmianie dwóch z nich do innej pozycji wszystko dało się zaprogramować i ustawić .

Za nieocenioną pomoc w rozwiązaniu tematu należą się podziękowania koledze Mawi
    bo nawet serwis Radwag nie miał do niej dokumentacji przynajmniej tak stwierdzili
    i koledze
    gram
    za podpowiedź w sprawie Epelsa 21_12 trafiona informacja chociaż po hiszpańsku ale bardzo czytelna , to samo menu i ten sam sposób kalibracji

Waga nie warta takiego zachodu , ale satysfakcja z reanimowania takiego staruszka nieoceniona

Dziękuję i pozdrawiam
    grzeban