Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analiza parametrów linii. Czy jest szansa na zwiększenie prędkości?

adamherman 18 Gru 2011 09:31 933 3
  • #1 18 Gru 2011 09:31
    adamherman
    Poziom 7  

Witam,
    Chciałbym uzyskać fachową informację na temat parametrów mojej linii telefonicznej.
    Aktualnie mam neostrade 6 Mb/s, na którą umowa niedługo się kończy i chciałbym się dowiedzieć czy na mojej linii mam szansę na zmianę prędkości na wyższą (10/20 Mb/s).

Analiza parametrów linii. Czy jest szansa na zwiększenie prędkości?

Pytanie numer 2:
    Czy kabel XzTKMXpw 2x2x0,8mm nadaje się jako kabel telefoniczny?
    Mam kilka metrów takiego kabla i chciałem go położyć zamiast starego kabla telefonicznego od przyłącza na ścianie zewnętrznej do gniazdka w pokoju.

0 3
  • #2 18 Gru 2011 10:57
    kizek
    Poziom 35  

No kolego "Google" się kłaniają. Wszystko tam znajdziesz na temat kabli, przewodów i innych rzeczy teletechnicznych.

0
  • #3 18 Gru 2011 12:09
    adamherman
    Poziom 7  

Wiem, że w Google jest wszystko, ale liczyłem na fachową pomoc w krótkim czasie.
    Mamy weekend i może dałbym radę jeszcze dzisiaj położyć ten kabel.
    Potrzebna mi jest tylko opinia eksperta na pytanie: "Czy to ma sens?"
    Bo jeżeli wymiana kabla nic nie zmieni to po co się męczyć i niepotrzebnie marznąć.

0
  • #4 18 Gru 2011 12:16
    terrade
    Poziom 36  

adamherman napisał:
    czy na mojej linii mam szansę na zmianę prędkości na wyższą (10/20 Mb/s).
    Póki co nie, z winy upstream, masz graniczny Margin 6 dB i zaniżoną synchronizację 480 (zamiast 640) - dzięki widełkom. I te widełki spowodują brak synchronizacji dla 10 i 20 Mb/s (bo nie osiągniesz 672 na up, a jeśli nawet to Margin będzie np. 0.1 dB i powinno bardzo często rwać).

Zatem najpierw musisz sprawdzić instalację (i może złożyć reklamację) i usunąć zakłócenia na upstream. A co potem? Tłumienie masz bardzo wysokie, być może ruszy graniczne 10 Mb/s (konieczne będzie ADSL2+ i bardzo duża stabilność linii).

0