Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane hałas w kole

18 Gru 2011 09:41 4440 4
  • Poziom 8  
    Witam.
    Posiadam Renatke Megane w Classicu 1.4 8V 1998r. przed liftem.
    Mam problem z dokuczającym hałasem od strony koła przedniego prawego. Nadmieniam, iż hałas jest podobny do zepsutego łożyska ale to nie to, ponieważ wymieniłem już łożysko i półoś, bo przegub padł.
    Nawet zmieniłem koło na zapasowe z lepszą oponą, nie używaną nawet, żeby sprawdzić i jest to samo.
    Podczas jazdy prosto hałasuje. Przy 100km na godzinę hałas nie jest tak dokuczliwy. Przy skręcaniu w prawo cichnie. Przy skręcaniu w lewo na ostrym zakręcie hałas jest nieznośny.
    Półoś wymieniona firma LOBRO, łożysko Firmy SKF, opona nowa nie używana Michelin.
  • Poziom 16  
    mogą być to hamulce. a raczej klocki hamulcowe.
    maja one taki blaszki, które informują ze klocek się już kończy i wtedy ociera o tarcze.
  • Poziom 18  
    Zobacz zbieżność. Ja maiłem tak w Toledo że coś jęczało a było niby wszystko ok do czasu gdy nie zjadło mi opony od środka.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Stawiam na łożysko w drugim przednim kole. Jeśli "montowałeś" łożysko młotem a nie z pomocą prasy to efekt do przewidzenia. Stan łożysk w przednich kołach można sprawdzić w trakcie jazdy tj. na bezpiecznym odcinku drogi "wężykując" po jezdni. Zwykle uszkodzone łożyska można poznać po specyficznym hałasie. Fachowcy potrafią rozpoznać, które łożysko padło tj. w zależności od skrętu w lewo czy w prawo.