Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

moulinex-masterchef 350-stracl moc

aziej 18 Gru 2011 10:51 1536 3
  • #1 18 Gru 2011 10:51
    aziej
    Poziom 2  

Witam!
    Jak juz wspomniałem w tytule robot stracil swoja moc.
    Silnik sie obraca ale duzo wolniej i sie grzeje.
    Raczej nic sie nie zatarlo bo recznie chodzi luzno.

0 3
  • #2 18 Gru 2011 13:20
    movzx
    Poziom 39  

Rozkręć, obejrzyj silnik, szczotki (jeśli krótkie to do wymiany), komutator. Od oglądania z zewnątrz się nie naprawi.

0
  • #3 18 Gru 2011 16:55
    aziej
    Poziom 2  

Rozkręciłem go i silnik oraz szczotki wyglądają dobrze.
    Podejrzewam że jest to wina przełącznika.
    Jak można podłączyc go na krótko bo na silnik wychodzi pięc
    przewodów(czarny,czerwony,pomarańczowy,niebieski i brązowy)
    a na wejściu są dwa.

0
  • #4 22 Sty 2012 09:17
    MM2X
    Poziom 26  

Podłączę się do tematu. U mnie przestał w ogóle działać ten robot, rozkręciłem-oś napędu była bardzo zanieczyszczona mielonymi produktami (nie silnika tylko pojemnika miksera), po wypłukaniu obraca się dużo łatwiej, może masz ten sam problem?.Rozbierając rozpocznij od demontażu przycisku start, pod nim jest śrubka która trzyma "elektronikę". U mnie przyczyną były zaśniedziałe bieguny startera, wyczyściłem i jest ok. Mam inny problem. Na płytce jest wyłącznik, do którego idą te przewody o których wspominasz, nie jest on sterowany z zewnątrz i dlatego użytkownik nie ma na niego żadnego wpływu. Jak zatem działa ten przełącznik ( podobny do isostatu) i dlaczego jest na stałe rozłączony?, można go włączyć, ale po odjęciu ręki wraca do pozycji rozłącznej. Też się zastanawiam dlaczego do silnika idzie aż tyle przewodów?

Koledzy zlitujcie się to jest mikser teściowej :D , podpowiedzcie co z tym dalej robić!!!

0