Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[AT89S2051]Jak dobrać ustawienia w programie AT89PROG

Safetymark 18 Gru 2011 11:08 2339 9
  • #1 18 Gru 2011 11:08
    Safetymark
    Poziom 8  

Witam
    Mam problem z zaprogramowaniem AT89S2051 przy użyciu programatora ZL9PRG i programu AT89PROG. Mikrokontroler łączy się z programem, program napisany w języku C się ładuje i pisze że ukończono ładowanie pomyślnie, ale potem nie ma efektów. Kiedy chcę wczytać informację jakie są zapisane w mikro kontrolerze pokazują mi się same FF... .Podejrzewam że może chodzi tu o ustawienie fusebit. Czytałem w nocie katalogowej jak mają być ustawione i tak robiłem i nie dawało to nadal efektów być może źle je ustawiałem albo problem leży w czymś innym? Jestem początkującym więc jeżeli mógł by ktoś mi to wyjaśnić krok po kroku co powianiem ustawiać i na co zwracać uwagę bym był wdzięczny :)

Poprawiłem tytuł.
    [zumek]

0 9
  • #2 19 Gru 2011 11:48
    Safetymark
    Poziom 8  

Widzę, że nikt nie jest w stanie mi pomóc albo w jaki kol wiek naprowadzić co robię źle więc odświeżam temat. Jeżeli coś napisałem mało zrozumiałem bądź jeżeli brakuje jakiś informacji to prosił bym o zwrócenie uwagi to postaram się uzupełnić informację.

0
  • #3 19 Gru 2011 17:28
    Woycek
    Poziom 12  

A coś więcej? Np. czy wymieniony przez Ciebie osprzęt czyli program i programator inne procki programował poprawnie czy masz tylko problem z S2051?????????????

0
  • #4 19 Gru 2011 17:44
    Safetymark
    Poziom 8  

Tak na wstępie to zrobiłem błąd w pisowni programu powinno być AT89PRG. Programator jest na pewno sprawny i AT89S2051 poprawnie tylko że nie prze zemnie a osoba która z niego korzystała jest poza zasięgiem moim więc nie mogę ją podpytać co robię źle. Program jest na pewno napisany poprawnie itd. Więc już to na wstępie można wykluczyć. Zapewne chodzi tu o obsługę AT89PRG. Dobrze by było jak by ktoś mi pomógł krok po kroku co mam klikać i zmieniać.

0
  • #5 19 Gru 2011 18:32
    bogdan_p
    Poziom 39  

Wystarczyło przeczytać instrukcję :

Cytat:
    Za pomocą ZL9PRG można programować w systemie następujące układy:
    – mikrokontrolery: AT89LS51, AT89LS52, AT89LS53, AT89LS8252, AT89S51, AT89S52, AT89S53,AT89S8252,

analogicznie w programie :

0
  • #6 19 Gru 2011 19:06
    Safetymark
    Poziom 8  

No tak przeczytałem instrukcje dokładnie. Wgrałem odpowiednią aktualizację. Na zdjęciu zamieszczam nawet jak u mnie to wygląda.

0
  • #8 19 Gru 2011 22:36
    Safetymark
    Poziom 8  

Aktualizacje dokładnie ściągałem z tej strony którą mi podałeś. Tak programuje dokładnie w takim samym układzie. Robiłem weryfikacje zapisu tzn. zapisywałem dane na mikro kontrolerze i pisze ze zapis zakończył się sukcesem a potem próbowałem je odczytać no i tu właśnie od tego momentu zaczynają się schody bo nic mi nie wypluwa z mikro kontrolera nie ma żadnego efektu końcowego. Nawet diodą sterować nie mogę chociaż główny program został napisany na inne potrzeby. A gdzie się odczytuje tą sygnaturę i typ procesora ?? I w jaki sposób ?? Dzięki bogdan_p za zainteresowanie tematem i cierpliwość.

0
  • #9 20 Gru 2011 17:04
    bogdan_p
    Poziom 39  

Na tej stronie masz opis http://www.hyperes.com/at89prg.html , nigdy nie używałem tego typu programatora ani programu , skoro masz LPT to może spróbuj z STK 200 / 300 budowa czy zakup gotowego to niewielkie koszty ponad to jest cała masa programów obsługujących ten typ programatora . Przy założeniu że wszystkie połączenia masz poprawnie może istnieć możliwość że uC jest uszkodzony .

0
  • #10 20 Gru 2011 18:21
    Safetymark
    Poziom 8  

Wczoraj właśnie odkryłem też tą stronę ale nie miałem jeszcze okazji przetestować krok po kroku tych ustawień w taki sposób jak są tam pokazane. Jutro tym się zajmę bo w domu nie mam złącza LPT więc muszę robić to w szkole. A czy to prawda że mikro kontrolery z rodziny 8051 nie trzeba w nich ustawiać Fusebit tylko np. w AVR trzeba podczas programowania ustawiać ? I co tak naprawdę własnym słowami są te Fusebity ?? Bo nie do końca rozumiem.

0
  Szukaj w 5mln produktów