Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden UBC69XLT-2. Jaka antena??

18 Gru 2011 11:23 3285 8
  • Poziom 9  
    Witam. Mam pytanie i zarazem porśbę. Nie wiem jaką antenę kupić? A może zrobić? Chciałbym nasłuchiwać zakres czętotliwości 137-174 MHz (konkretniej to straż pożarną). Proszę o pomoc w wybraniu najlepszej anteny( no i żeby za droga też nie była).
  • Poziom 34  
    Zasięg anteny zależy, m.in. od:

a) wysokości zamocowania,

b) czułości skanera,

c) mocy nadającego,

d) propagacji,

e) przeszkód, itp, itd

W promieniu 30 km silne stacje powinieneś słyszeć. Oczywiście jeżeli antena zawiśnie wysoko nad terenem.
  • Poziom 9  
    Znalazłem w sieci, że mogę zrobić coś takiego cytuje
    "Polecam zrobić sobie antenę teleskopowa, ja sobie taka zrobiłem i dużo lepiej spisuje się od tej oryginalnej z filmu. Koszt poniżej dwudziestu zeta, teleskop plus wtyk BNC, teleskop podłączasz do gorącej żyły izolujesz od masy i masz antenę z ktorej na pewno będziesz zadowolony :D"

Proszę o pomoc. Jak dokładnie mam wykonać taką antenę? Jak ona się sprawdzi? Czy będzie działać w zakresie częstotliwości 137-174MHz??
  • Poziom 14  
    Ja używam anteny Radmor 32812/1 tzw. pałki.
  • Poziom 9  
    Mogłbyś dać link?? I jaki zasięg i jak sie sprawdza?? Cena jaka?
  • Poziom 14  
    Poszukaj na elektrodzie jest dużo tematów o tej antenie. Na Allegro można ją dostać za 100-150zł.
  • Poziom 9  
    Moglibyście mi powiedzieć jaką mam zrobić antenę i opisać krok po kroku jak ją wykonać. :P
  • Poziom 19  
    Ja stosuje antene Diamond D130(J) jest od 25 do 1300 MHz. Jest bardzo dobra do skanerow. Dalej jest mozliwosc dual discone.
    Musisz poszukac w netie.
    Tak D130 jest tutaj w Czechach za cene 1800 koron , tj. cca 300 Zl.
    Jarda
  • Poziom 9  
    A może jakieś proste, nieskomplikowane konstrukcje? Jestem laikiem w tych kwestiach:)