Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polonez 1.6 abimex zimne powietrze silnik gaśnie.

18 Gru 2011 11:31 2134 18
  • Poziom 8  
    Założyłem rurę żeby szło zimne powietrze. Przed założeniem rury obroty były normanle a teraz powyżej 2000. Ale jak jadę ponad 100/h i włącze na luz to silnik gaśnie chyba zadużo idzie powietrza. Czy da się zrobić żeby nie gasł? Czy więcej powietrza powoduje większe spalanie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Było często o tym pisane na forach FSO że rura która idzie do filtra powietrza nie może być bezpośrednio skierowana do przodu jeśli jest na LPG (jak się nie mylę). Schowaj ją za akumulator lub niech "ciągnie" powietrze zza reflektora.
    Poza tym wyrzucanie na luz przy 100Km/h nie wiem czy jest rozsądnym i bezpiecznym wyjściem.
  • Poziom 8  
    wariato napisał:
    Było często o tym pisane na forach FSO że rura która idzie do filtra powietrza nie może być bezpośrednio skierowana do przodu jeśli jest na LPG (jak się nie mylę). Schowaj ją za akumulator lub niech "ciągnie" powietrze zza reflektora.
    Poza tym wyrzucanie na luz przy 100Km/h nie wiem czy jest rozsądnym i bezpiecznym wyjściem.

Dlaczego nie można wrzucać na luz? Chciałem żeby trochę szybciej wchodził na obroty. Może jakieś pomysły zwiększenia mocy żeby na 5 biegu jechał 60/h
  • Poziom 26  
    fss2012 napisał:
    Może jakieś pomysły zwiększenia mocy żeby na 5 biegu jechał 60/h

Kupić inne auto. Kto normalny jeździ 60 na 5 biegu?
  • Poziom 8  
    Czytałem na jakimś forum że faced wsadził wiatraczek od pc i jak dodajesz gazu to zasysa powietrze i lepiej się wkręca na obroty. Oczywiście nie będzie podłączony bo będzie się grzał tylko będzie się obracał za pomocą powietrza.
  • Poziom 26  
    fss2012 napisał:
    Czytałem na jakimś forum że faced wsadził wiatraczek od pc i jak dodajesz gazu to zasysa powietrze i lepiej się wkręca na obroty. Oczywiście nie będzie podłączony bo będzie się grzał tylko będzie się obracał za pomocą powietrza.

Słyszałeś o Turbince Kowalskiego? Taka sama ściema. Załóż sobie Blos'a, gaźnik do gazu wpinany na dolot, to poczujesz różnicę.
  • Poziom 8  
    ja zawsze wyłączam na luz z górki.
  • Poziom 35  
    Kolego fss2012 nie napisałeś nigdzie że masz LPG a samochodzi, jezdzisz jakąś bzdurną technika, i niepotrzebne ci zimne powietrze w silniku bo i po co.

Naczytałeś się i chcesz coś wskórać ale na ślepo błądzisz- wróć do poprzedniego stanu.
  • Poziom 26  
    fss2012 napisał:
    ja zawsze wyłączam na luz z górki.

Auto więcej pali i kończysz hamulce. Jak często zmieniasz klocki?

fss2012 napisał:
    Założyłem rurę żeby szło zimne powietrze

Polonez ma "termostat" na dolocie i sam sobie pobiera zimne/ciepłe z nad wydechu jak mu potrzeba. Wlot zimnego powietrza stosuje się w autach bez LPG, gwałtownie wpadające powietrze, miesza się z gazem, jest za dużo powietrza, a za mało gazu i gaśnie.

kidu22 napisał:
    jezdzisz jakąś bzdurną technika

Znam takich, co w automacie przy zjeździe z górki włączają "N". A potem płacz, ze szarpie przy ruszaniu :D
  • Poziom 8  
    A od czego są te luzy bo właśnie mi szarpie przy ruszaniu sprzęgłu się uszkodziło? wał korbowy sprawdzałem i nie ma luzów..
  • Poziom 26  
    fss2012 napisał:
    A od czego są te luzy bo właśnie mi szarpie przy ruszaniu sprzęgłu się uszkodziło?

Luzy się robią z różnych powodów, strzelanie ze sprzęgła, palenie gumy itd.
    Sprawdzałeś sprzęgło? W jakim stanie jest tarcza i docisk? Kiedy dokładnie szarpie?
  • Poziom 8  
    Jak za szybko puszczę sprzęgło lub przy zmianie biegu na 1 biegu już szarpie. Tarcza sprzęgła nie była sprawdzana wogule. Też myślę że docisk do wymiany.
  • Poziom 26  
    fss2012 napisał:
    Jak za szybko puszczę sprzęgło lub przy zmianie biegu na 1 biegu już szarpie

Trzeba umiejętnie redukować. To tylko polonez :)
  • Poziom 35  
    fss2012 napisał:

Włóż nowe tylnie zawieszenie , zwłaszcza sworznie resorów i '' psie kości'' .

Możesz także wziąść sie za wał napedowy jeśli ma luzy.

A ty wogóle chcesz tym jezdzić czy go zarżnąć i coś innego kupić, bo dziwnie go użytkujesz?
  • Poziom 8  
    kidu22 napisał:
    fss2012 napisał:

Włóż nowe tylnie zawieszenie , zwłaszcza sworznie resorów i '' psie kości'' .

Możesz także wziąść sie za wał napedowy jeśli ma luzy.

A ty wogóle chcesz tym jezdzić czy go zarżnąć i coś innego kupić, bo dziwnie go użytkujesz?

Wał nie ma luzów. A co do tego mają resory?. Jak puszczę gaz na biegu też szarpie.

polonez 1.6 abimex zimne powietrze silnik gaśnie.