Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TOMTOM Start 1EX00 nie uruchamia się

fuego_xx 18 Dec 2011 12:01 9117 8
 • #1
  fuego_xx
  Level 10  
  Witam. Mam nawigacje TOMTOM Start 1EX00. Po włączeniu przyciskiem power nawigacja włącza się i zatrzymuje na obrazku jak poniżej:
  TOMTOM Start 1EX00 nie uruchamia się

  Podłączyłem nawigacje pod komputer i w pamięci nawigacji zdaje się wszystko jest OK. Znajomy mówi ze nawigacji nikt nie aktualizował ani nie instalował nowych map. Chciał z niej skorzystać i wyskoczyło te białe tło.
  Dodam ze nawigacji nie da się wyłączyć przyciskiem POWER tylko pomaga przycisk reset.
  Czy próbować wykasować wszystko z nawigacji i wgrywać na nowo?
 • #2
  Pontikos
  Level 38  
  Zformatowac pamiec urzadzenia, a nastepnie podlaczyc pod TomTom Home - zaktualizuje.

  Informatyka jest nauka scisla, i tu niczego nie diagnozujemy na podstawie "wydaje sie OK" ;/
 • #3
  fuego_xx
  Level 10  
  Nawigacja nie ma karty pamięci tylko pamięć stałą. Czy mam podłączyć pod komputer kablem USB i wyczyścić wszystko z pamięci? Mam zainstalowany program TOMTOM Home tylko czy program przywróci wszystko do ustawień fabrycznych?
 • #4
  Pontikos
  Level 38  
  Przeczytaj UWAZNIE to co napisalem wyzej.
 • #5
  fuego_xx
  Level 10  
  Witam. Po podłączeniu nawigacji do komputera pokazał się dysk wymienny. Wyrzuciłem wszystko z urządzenia i włączyłem program TOMTOM Home. Program zaktualizował nawigacje wgrał do niej nową aplikację i 2 głosy.
  Po odłączeniu nawigacji od komputera i włączeniu na ekranie pokazuje sie tylko napis i logo TOMTOM na czarnym tle.
  Czy coś źle zrobiłem? Co dalej zrobić z nawigacją?
 • #6
  Pontikos
  Level 38  
  Pamiec miales zformatowac, a nie "wyrzucac wszystko". Jesli nie bedziesz czytal uwaznie i wykonywal tego co opisane, sugeruje zrezygnowac z Forum i zwrocic sie do Pomocy Technicznej Firmy TomTom.

  Urzadzenie moze wymagac DWUKROTNEJ aktualizacji oprogramowania, rozdzielonej tylko wlaczeniem urzadzenia bez kabla USB - tu odczekac min. 2 minuty (ale z zegarkiem, nie na oko!)
 • #7
  Rexon
  Level 1  
  Witam
  Mam podobny problem z takim samym urządzeniem tomtom start. Poczytałem trochę na rożnych forach i rozpocząłem próby. Wykonałem format na system plików FAT32, następnie przy podłączonym urządzeniu odpaliłem TomTom Home i program pobrał i zainstalował pliki na urządzeniu. Pojawiło sie okno z informacją, że program TTH musi restartować urządzenie i tak sie stało tyle, że urządzenie wisi na logo powitalnym i nic dalej nie idzie ani nie można go zrestartować bo nie reaguje na przycisk "power" a nie ma na nim nigdzie przycisku reset. Suma summarum nawigacja wisi na logo powitalnym, nie reaguje na przycisk power i nie jest widoczna w programie TTH i nie widzi jej komputer.\
  POMOCY
 • #8
  fuego_xx
  Level 10  
  Witam. Do kolegi Rexon.

  Nawigacje trzeba wyjąc z tylnej obudowy czyli wypchnąć ją do przodu. Przycisk reset jest własnie pod tą obudową obok gniazda USB.

  Dodano po 14 [minuty]:

  Urządzenie zformatowałem i podłączyłem do aktualizacji przez program TOMTOM Home tak jak poradził mi kolega Pontikos.

  Aktualizacja przebiegła pomyślnie, odłączyłem urządzenie i podłączyłem ponownie żeby instalator dokończył aktualizację. Aktualizacja powiodła się, odłączyłem urządzenie od komputera. Podłączyłem ponownie i program więcej aktualizacji nie znajduje. Odłączyłem urządzenie od komputera. Nawigacja teraz uruchamia się ale zatrzymuje się na czarnym ekranie powitalnym z napisem i logiem TOMTOM. Nie reaguje na przycisk POWER (nie można wyłączyć urządzenia) . Nawigacje można wyłączyć tylko przyciskiem RESET.
 • #9
  fuego_xx
  Level 10  
  Witam.

  Żaden z podawanych sposbów nie przyniósł rezultatów i nawigacja zawieszała się na logo TOMTOM.
  Udało mi się dorwać taką samą działającą nawigacje jak ta w temacie. Skopiowałem całą zawartość z pamięci wewnętrznej nawigacji. Podłączyłem swoją uszkodzoną nawigacje pod komputer wyczyściłem urządzenie i wgrałem do urządzenia pliki z działającej nawigacji. Do skopiowanego oprogramowania wgrałem tylko swoje mapy, które były wgrane fabrycznie i nawigacja włączyła się poprawnie.
  Nawigacja działa do dziś ( ok 3 miesięcy) i nie ma z nią problemów. Temat uważam za zamknięty.