Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Bosch iskrownik w czasie pracy przy 2.0 bar wlacza sie i gasi piec

18 Gru 2011 12:21 2573 3
 • Poziom 2  
  Witam, bardzo proszę o pomoc

  jak w temacie. Mam piecyk dwu funkcyjny Junkers Bosch. Ogólnie ogrzewał mi tylko wodę bieżącą od 14 lat bezawaryjnie. Po uruchomieniu obiegu CO musiałem wymienić zespół wodny, czujnik temperatury, wymieniłem tez iskrowniki i zawór bezpieczeństwa.

  Powstał nowy problem. Piec pracuje tylko przy 3.0 bar, jednak gdy temperatura podwyższy się i ciśnienie uruchomi zawór bezpieczeństwa i wywali wodę do ok. 2 bar, zaczyna pracować iskrownik i po chwili piec gaśnie i zapala się czerwona kontrolka.

  Po uzupełnieniu ponownie wody do 3.0 bar piec pracuje i co chwile gasi sie z powodu tego iskrownika (tak jakby się odpowietrzał) po kilku lub kilkunastu naciśnięciach czerwonej kontrolki piec zaczyna pracować dopóki temperatura znów nie wzrośnie do wyrzucenia wody i tak w kółko. Aha przy 2.0 bar to mogę sobie ta kontrolkę naciskać do końca życia a piec i tak nie będzie pracował. Ciśnienie muszę podnieść do 3.0

  Proceder ten jest jakby coraz częściej. Najpierw trzymałem normalne ciśnienie 2.0 i wystarczyło piec wyłączyć i włączyć i pracował tydzień. Teraz dzieje się to non stop. Dziś w nocy wstawałem do niego 3 razy ufff.

  Co dziwnego jeszcze zauważyłem dziś w nocy, to ze piec pracuje na dwójce normalnie, gasi się i zapala co jakiś czas utrzymując temperaturę ok 40 stopni, jeśli jednak przełączę go na trójkę to wygląda ze nie wyłącza się w ogóle chyba, bo osiągnął 55 stopni i dalej działał. Wcześniej normalnie na każdym poziomie funkcjonował.

  Bardzo proszę o pomoc. Święta za pasem i nikt mi nie przyjedzie a ma być zimno :((

  Pozdrawiam
  Jurek
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Specjalista - systemy grzewcze
  Podaj symbol kotła z tabliczki znamionowej. Oprócz wymiany części kocioł powinien być zakonserwowany - naczynie przeponowe nie nadmuchane. Wg instrukcji raz na 3 lata, bez tajemnej wiedzy opisano to w instrukcji do każdego kotła w dziele konserwacja. Mogą również inne niedomagania ale samo Junkers Bosch ??? niewiele mówi...Zwróć się do serwisanta który rozpoczął naprawę.
 • Poziom 2  
  dziekuję za odpowiedz. Serwisant który rozpoczął naprawę to ja :). Jak tylko wrócę z pracy do domu około 16.00 to odczytam tabliczkę znamionową i podam.
  Pozdrawiam

  Dodano po 3 [godziny] 26 [minuty]:

  niestety nie mogę znaleźć tabliczki znamionowej. Jednak znalazłem trochę zżółkłą instrukcję obsługi. To Novaterm 20 KE. Spuszczę wodę i sprawdzę ciśnienie w zbiorniku. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ?

  Dodano po 21 [minuty]:

  W zbiorniku była próżnia :) napompowałem jak książka pisze do 0,5 bar. Napełniłem wodą do 2 bar, na razie chodzi bez zarzutu (od 5 minut :) ). Czy to normalne ze na koncowce do pompowania była woda ?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Woda z wentyla oznacza że naczynie membranowe jest nieszczelne. Problem z ciśnieniem i wyrzucaniem wody przez zawór bezpieczeństwa może szybko powrócić.