Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia Łucznik 438 nie łapie dolnej nici

makary123 18 Gru 2011 12:39 8929 12
  • #1 18 Gru 2011 12:39
    makary123
    Poziom 8  

Witam.
    Wszystko ustawione zgodnie z opisami, nitka zostaje na chwytaczu i z nim powraca, jeśli przestawię chwytacz to chaczy o niego igła co zrobic???

1 12
  • #2 18 Gru 2011 17:59
    axxx
    Specjalista AGD

makary123 napisał:
    Witam.
    Wszystko ustawione zgodnie z opisami, nitka zostaje na chwytaczu i z nim powraca, jeśli przestawię chwytacz to chaczy o niego igła co zrobic???

żle ustawiony chwytacz.

0
  • #3 18 Gru 2011 18:16
    makary123
    Poziom 8  

ale jak ustawić go inaczej , żeby było dobrze?

0
  • #4 18 Gru 2011 20:30
    wiesław67
    Poziom 21  

witam. ja bym poradził ze maszyne dac do naprawy fachowcowi. w przeciwnym razie samodzielna naprawa moze przyniesc wiecej szkody .tzn. mozna ja gorzej zepsuc samemu niz by sie sama zepsuła. jestem mechanikiem wiec wiele takich maszy naprawiałem

0
  • #5 18 Gru 2011 20:46
    makary123
    Poziom 8  

jeśli jesteś mechanikiem to coś podpowiedz.

3
  • #6 18 Gru 2011 21:12
    wiesław67
    Poziom 21  

regulacja skoku pętlowego, bo tak to się nazywa .kręcąc kołem pasowym w kierunku w którym maszyna szyje doprowadzic igielnicę do dolnego martwego punktu. następnie kręcąc dalej w tym samym kierunku igielnicę podnieśc 2 mm. w górę. w tym momencie czubek chwytacza powinien równac sie z osią igły. w tej pozycji trzeba zakręcic śruby regulacyjne .śruby te znajdują się najczęściej na mosiężnej zębatce która współpracuje z zębatką tzw.półksieżyc . czubek chwytacz powinien w tej pozycji byc jakieś 0.5mm. nad oczkiem igły. czubek chwytacza nie może dotykac igły ale też nie może byc zbyt oddalony od osi igły .powino byc jakieś od 0.00 mm. do 0.05 mm. odstepu chwytacza od igły. jeżeli oczko igły jest za wysoko lub za nisko względem chwytacza trzeba otworzyc boczny dekiel i poluzowac srubę mocującą igielnicę następnie wyregulowac wg. wskazań.

Dodano po 7 [minuty]:

jestem mechanikiem maszyn szyjących ,ale maszyn przemysłowych firmy JUKI , MINERVA ale domowe też naprawiam . jestem tzw samołukiem jeśli chodzi o maszyny domowe.ale jakoś naprawiam te maszyny i szyją dobrze .nikt nie narzeka. wiec to co umiem to pisze.

Dodano po 9 [minuty]:

jezeli są jakieś pytania to proszę pytac.

0
  • #7 18 Gru 2011 21:49
    makary123
    Poziom 8  

zrobiłem tak jak piszesz ale w/g mnie chwytacz w mojej maszynie za malo się przekręca w prawo co powoduje że zabiera nitkę z powrotem, jeśli chwytacz przekręcę troche w prawo to nitka spada z chwytacza ale kręcąc dalej kołem pasowym igła zostaje wyginana przez chwytacz.

1
  • #8 18 Gru 2011 22:06
    bajer1
    Poziom 24  

Witam odkręć chwytacz i przesuń go aby nie łapał igły i po sprawie a ta maszyna ma przesuwanie igły prawo środek lewo działa ten mechanizm przesuwa igłę z igielnicą pokrętłem ? Pozdrawiam

0
  • #9 19 Gru 2011 06:58
    wiesław67
    Poziom 21  

witam.nie bardzo rozumiem jak to jest tym chwytaczem u ciebie.jest kilka przyczyn złego działania chwytacza.jeszcze raz, trzeba wyjąc bebenek nastepnie odchylic blokady ktore przytrzymują pierscien chwytacza. zdjac pierscien z kołkow ustalając pozycje pierscienia. wtedy krecąc kolem pasowym lepiej widac jak pracuje chwytacz. i jeszcze raz próbowac jak napisałem ustawic chwytacz. przed regulacja igielnica pownna znajdowac sie na srodku otworu płytki sciegowej.sprawdz na programatorze ktory znajduje sie w gornym deklu maszyny czy jest ustawiony w odpowiedniej pozycji tzn. czy igieła jest na srodku otworu płytki sciegowej. połóż maszyne na plecy i wtedy kręc kołem i obserwój jak idzie chwytacz.mozna tez sprawdzic czy zębatka tzw. połksiężyc jest prawidłowo ustawiona.napedza ona koło zębate mosiężne . zebatka przy swoim skrajnym wychyleniu nie moze o nic zaczepiac ani niczego dotykac.tzn.wyjmij całkiem chwytacz wtedy z góry widac jak pracuje zebatka,krec kolem w kierunku obrotów maszyny i obserwoj w jakiej martwej pozycji zebatka sie zatrzymała i krecac kolem dalej tez zaobserwoj w jakiej pozycji bedzie druga krawedź zebatki. obie skrajne pozycje powinne byc jednakowe. jezeli tak nie jest to trzeba najpierw to wyrególowac a dopiero ustawia sie chwytacz na zebatce mosieżnej.przepraszam za błedy ortograficzne .tyle tego napisałem ze chyba sam bym miał kłopot ze zrozumieniem tego co napisałem.ale moze choc troche pomogę.pozdrawiam.

0
  • #10 19 Gru 2011 21:38
    makary123
    Poziom 8  

Napisałeś bardzo dobrze. Wszystko zrobione tak jak piszesz, a i tak nie działa. Dzisiaj walczyłem cały dzień ustawiając i sprawdzając wygląda tak jakby miało zadziałać, a nie działa. Może to coś innego, maszyna była w proszku.

0
  • #11 19 Gru 2011 22:03
    bajer1
    Poziom 24  

Witam kolego a może zrób foto jak nie pasuje to wtedy ci podpowiemy jak naprawić daj dużo fotek. Pozdrawiam

0
  • #12 20 Gru 2011 07:01
    wiesław67
    Poziom 21  

witam. kolega ma racje, zrób jak najwięcej fotek i zeby były dobrej jakości wtedy może damy radę. sprawdz jeszcze transport. krec kołem pasowym w kierunku obrotów i gdy igła dojdzie do powierzchni płytki ściegowej to zabki powinne równac się z powierzchnia płytki. tzn. igła schodzi do dołu i zabki tez powinne poruszac sie w dół. nie moze byc tak, ze igła jest wbita w materiał a zabki sa na wierzchu i ciągną materiał. może tez byc chwytacz zbyt daleko oddalony od igły. sprawdz tez czy podciagacz nitki górnej nie jest poluzowany na przciwadze na górnym wałku. przyczyn moze byc dziesiątki. a wogóle to co to znaczy ze maszyna był w proszku? moja rada to dac maszyne do naprawy dobremu mechanikowi, w przeciwnym razie możesz dostac nerwicy na same święta. a może zle mocujesz igłe bo i tak ludzie potrafią. igła zawsze powinna byc docisnieta do góry do oporu. długim rowkiem zwrócona w twoją stronę i nie może byc skręcona a w prawo ani w lewo.niektórzy myślą ze maszyna domowa to prosta maszyna i powinni dac sobie rade z nią. ja osobiście uwazam ze te nasze domowe maszyny z ostatnich kilkunastu lat to po prostu badziewie. ani to szyc na tym cienki materiał ani gruby. części plastikowe marnej jakości i wogole szmelc. łatwiej jest naprawic stebnówke przemysłową niz maszynę domową. życzę powodzenia.

2
  • #13 20 Gru 2011 18:04
    makary123
    Poziom 8  

Maszyna szyje poprawnie, problem polegał na braku zgrania punktów zwrotnych igielnicy (igły) i wałka na którym osadzona jest zębatka tzw. półksiężyc.
    Dzięki za pomoc.

0